Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Ostrołęka: Spektakl o Śpiącej Królewnie w Dniu Książki

2015-04-23 12:03:34 (ost. akt: 2015-04-23 13:19:25)

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Miejska Biblioteka Publiczna, w ramach dzisiejszych (23 kwietnia) obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zaprosiła najmłodszych mieszkańców miasta na obejrzenie spektaklu o "Śpiącej Królewnie", który wykonali uczniowie z grupy teatralnej działającej przy Szkole Podstawowej w Troszynie.

Przybyli uczniowie pierwszych klas ostrołęckich szkół, rodzice oraz zaproszeni goście. Zgromadzonych przywitała dyrektor biblioteki Sabina Malinowska. Porozmawiała z młodymi czytelnikami nt. książek. Następnie odbyła się część artystyczna, która przypadła do gustu widzom. Zapraszamy też na dalszą część obchodów. Już wieczorem o godz. 18 odbędzie się Wieczór w Arce z Jarosławem Jabrzemskim. Spotkanie prowadzi dr Karol Samsel

Jarosław Jabrzemski urodził się 9 września 1955 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej ATK oraz na Wydziale Prawa i Administracji UW. Był ceramikiem i stolarzem, specjalizującym się w renowacji zabytków. Obecnie pracownik samorządowy w warszawskim ratuszu.

Jako poeta debiutował w latach siedemdziesiątych, współpracował z warszawskim klubem literackim SIGMA przy Krakowskim Przedmieściu. Po trzydziestoletniej przerwie ponownie zajmuje się pisaniem. Publikuje m.in. na portalach internetowych, gdzie zdobył uznanie za wartość intelektualną, erudycję i rzadką umiejętność łączenia wiersza wolnego z klasycznym. Wydał dwie książki poetyckie „Dystrych ciułaczy” (2013) i „Egzuwia Egzekwie” (2014 r. w wydawnictwie Fundacji Duży Format).

Wiersze Jarosława Jabrzemskiego stanowią intelektualne wyzwanie dla czytelnika, i żeby odkryć w nich coś więcej niż tylko grę słów, trzeba wejść pod podszewkę znaczeń, a także nie dać się zmylić kpiarskim tonem, ponieważ pod nim kryje się znajomość życia i w dużej mierze stosunek do otaczającego świata, chociaż wyrażany jest z mniejszym czy większym przymrużeniem oka, noszącym nawet znamiona cynizmu. (Zola 111-recenzja z Portalu Pisarskiego).
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB