Piątek, 27 kwietnia 2018. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Gmina Czarnia: Szkolny autobus bez świateł i z nieszczelnym wydechem

2015-04-24 12:08:59 (ost. akt: 2015-04-24 12:18:46)

Autor zdjęcia: KMP w Ostrołęce

Podziel się:

Dzięki reakcji jednego z rodziców oraz policjantów z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego nie dopuszczono do ruchu niesprawnego autobusu, który przewoził dzieci do szkoły. W pojeździe wykryto wiele usterek.

Ostrołęccy policjanci wydziału ruchu drogowego cyklicznie kontrolują stan techniczny autobusów, które przewożą dzieci do szkół. Kontrole te nasilają się szczególnie przed wakacjami, feriami oraz przed rozpoczęciem roku szkolnego. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych we wskazanych terminach każdy tego typu autobus na terenie miasta, a także gmin, jest poddawany kontroli.

W piątek, 24 kwietnia, policjanci dostali informację o tym, że dzieci na terenie gminy Czarnia może przewozić niesprawny autobus. Po godzinie 7:40 skontrolowali we wskazanym pojeździe: układ hamulcowy, kierowniczy, wydechowy, ogumienie, oświetlenie oraz wyposażenie autobusu, a także trzeźwość kierującego i wymagane dokumenty. Funkcjonariusze podczas kontroli stanu technicznego pojazdu wykryli szereg naruszeń. - W pojeździe odnotowali braki w zewnętrznym oświetleniu, zużyte ogumienie, nadmierne dymienie, a także nieszczelności w układzie wydechowym. Poza tym spaliny z układu wydechowego dostawały się do środka pojazdu oraz zostały ujawnione wycieki płynów eksploatacyjnych - wymienia mł. asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Funkcjonariusze nie dopuścili pojazdu do dalszej jazdy, zatrzymując dowód rejestracyjny. Pojazd należał do jednej z prywatnych firm. Kierujący był trzeźwy.

- W najbliższym czasie możemy spodziewać się zwiększonej ilości kontroli autokarów przez policjantów ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego - ostrzega Policja. - Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, które są dowożone do szkół autokarami, by zgłaszali do jednostek Policji, wątpliwości co do stanu technicznego autokarów czy też np. trzeźwości kierowców. Policjanci pionu ruchu drogowego przyjadą, by skontrolować taki autokar i jego kierowcę, a my będziemy pewniejsi co do bezpieczeństwa naszych dzieci w czasie podróży. Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej. Zgłoszenia kontroli autokarów przyjmowane są w wydziale ruchu drogowego pod numerem telefonu 29-760-14-30.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB