Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Ostrołęka: Świętowaliśmy Dzień Ziemi

2015-04-27 12:54:19 (ost. akt: 2015-04-27 13:24:58)

Autor zdjęcia: M. Pliszka

Podziel się:

Mimo niesprzyjającej pogody, wielu mieszkańców zdecydowało się na udział w siódmych w Ostrołęce obchodach Dnia Ziemi. Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla tych małych i dużych.


"Z energią zmieńmy źródła" brzmiało hasło tegorocznego świętowania Dnia Ziemi. W Ostrołęce jego obchody zorganizowano w niedzielę, 26 kwietnia, na placu przy Galerii Bursztynowej. - Ponieważ jest to święto z okazji Dnia Ziemi, zachęcam wszystkich do tego żeby szanować Ziemię. Można powiedzieć, że jest ona jak matka, która dba o swoje dzieci. My korzystając z niej w każdym wymiarze, jesteśmy winni by dobrze jej służyć i umiejętnie korzystać ze wszystkich jej dobrodziejstw – mówił wiceprezydent Grzegorz Płocha podczas oficjalnego otwarcia Dnia Ziemi.

Imprezę rozpoczął rajd rowerowy z Ostrołęki do Kamianki i z powrotem. Rodzinnemu festynowi ekologicznemu towarzyszył kiermasz produktów spożywczych, zbiórka elektrośmieci, prezentacje i konkursy ekologiczne, wystawa fotografii, zabawy i atrakcje dla dzieci. Odwiedzić można było wiele stoisk m.in. kolekcjonerów, twórców ludowych i rękodzielników, zarejestrować się w bazie danych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych czy zaadoptować psa ze schroniska. Na scenie wystąpiła ostrołęczanka Aleksandra Dzwigała, Kapela Kurpiowska Ryszarda Maniurskiego z Kadzidła, zespół Crowley z Goworowa, ostrołęckie grupy Nie Oni Jedni oraz Zupa Grzybowa, a na zakończenie zagrała formacja Odmienne Stany Świadomości.

Podczas Dnia Ziemi wręczono także nagrody dla uczestników konkursu fotograficznego "Narew":

I miejsce – Michał Nerwiński za zdjęcie „Śniadanie nad Narwią”
II miejsce – Daniel Ejsymont za zdjęcie „Kurpiowskie pychówki”
III miejsce – Rafał Reddig za zdjęcie „Rozlewisko Narwi – okolice Dobrołęki”

Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta otrzymała Ilona Idzikowska za zdjęcie „Odbicie”.

Wyróżnienie specjalne Wiadomości Wędkarskich za propagowanie wędkarstwa otrzymał Rafał Reddig za zdjęcie „Na rybach – okolice Laskowca”.

Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano:
Danielowi Ejsymont za zdjęcie „Zachód na Rogalu” oraz Kamilowi Nalewajk za zdjęcie „Para zachwycająca się krajobrazem nadnarwiańskim”.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB