środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Mazowsze: Bezpieczny majowy weekend

2015-04-29 10:50:18 (ost. akt: 2015-04-29 13:50:39)

Autor zdjęcia: KWP

Podziel się:

Od czwartku, 30 kwietnia, policjanci rozpoczynają działania „Majowy Weekend". Na drogach pojawi się więcej patroli policyjnych, których zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Funkcjonariusze zadbają także o tych, którzy będą wypoczywać i bawić się w miejscach organizowania imprez czy festynów.

Przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, nietrzeźwi kierujący, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz szereg innych nieprawidłowych zachowań, zarówno kierujących jak i pieszych, to zagrożenia, wobec których policjanci będą podejmować zdecydowane działania tak, aby skutecznie zapewnić bezpieczeństwo na drogach podczas długiego majowego weekendu.

Mundurowi zwrócą uwagę na: wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie, egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, utrzymanie płynności i bezpieczeństwa ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, kontrolowanie ciągników rolniczych i motocyklistów, mając na uwadze zagrożenia związane z początkiem prac rolniczych oraz rozpoczęciem sezonu motocyklowego.

Kierowcy samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton powinni pamiętać o ograniczeniach w ruchu obowiązujących: 30 kwietnia w godz. 18.00 - 22.00, 1 maja w godz. 8.00 - 22.00, 2 maja w godz. 18.00 - 22.00 oraz 3 maja w godz. 8.00 - 22.00.

- Wszystkie działania podejmowane przez policjantów będą mieć jeden cel - zapewnienie bezpieczeństwa. Jednak by było to w pełni skuteczne, każdy uczestnik ruchu drogowego musi zadbać o to sam. Pamiętajmy więc, by właściwie przygotować pojazd do podróży. Przed wyjazdem sprawdźmy stan naszego pojazdu, szczególną uwagę zwracając na te elementy, które mają bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy więc hamulce, układ kierowniczy, oświetlenie i opony. Jeśli przewozimy dzieci, zadbajmy o właściwe zabezpieczenia dla nich - apelują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji. - Jeśli wybieramy się na wycieczkę rowerową, zwróćmy uwagę, czy wyposażenie naszego jednośladu jest zgodne z przepisami, co pozwala na korzystanie z drogi. Warto też pamiętać o kamizelce ostrzegawczej oraz elementach odblaskowych, które po zmroku mają ogromne znaczenie. Używanie tych elementów, może często decydować o naszym zdrowiu lub życiu.

Zanim wyjedziemy z domu na majówkę pomyślmy także o tym aby odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. - Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest... życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności - zwracają uwagę mundurowi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Justyna Piersa-Sokołowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karmina #1962981 | 89.73.*.* 28 mar 2016 20:07

    No jak sie wyjezdza na majowke czy inne swieta to człowiek myslami jest juz na wyjezdzie i moze zapomniec dobrze zabezpieczyc mieszkanie. A złodzieje nie spia. Ludzie korzystają z róznego rodzaju alarmów, dobrych okien i drzwi antywłamaniowych. Dobrym zabezpieczeniem są też fotopułapki, ja akurat korzystam z TV-53M (kupiłam ja w sklepie detektywistycznym Alfatronik) i sie sprawdza

    ! - + odpowiedz na ten komentarz