Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Czerwin: Udana majówka pod chmurką

2015-05-03 22:01:14 (ost. akt: 2015-05-04 12:58:21)

Autor zdjęcia: Adrian Mierzwa

Podziel się:

Na majówce w niedzielę, 3 maja bawili się mieszkańcy gminy Czerwin. Dopisała pogoda i frekwencja.

Głównymi punktami imprezy były: II Powiatowy Konkurs Muzyki Akordeonowej oraz wybory Miss Majówki.

W pierwszym z konkursów zaprezentowało się 6 muzyków. Ich popisy oceniało jury, w skład którego wszedł m.in. starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Komisja najwyżej oceniła występ Wojciecha Drężka z Ostrołęki, drugie miejsce przyznano Edwardowi Koziatkowi z Baranowa, a miejsce trzecie młodemu akordeoniście z Czarni- Karolowi Samsel.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe statuetki na najlepszych czekały także upominki.

W wyborach miss wystartowało 9 kandydatek. Panie w drodze do finału musiały m.in. wykazać się wiedzą na temat gminy i pokazać swój talent taneczny. Decyzją publiczności, która o przyznaniu tytułu decydowała w tajnym głosowaniu, Miss Majówki 2015 została Ewelina Guberska z Grodziska, która oprócz szarfy i kwiatowej korony w nagrodę otrzymała rower. Tytuł I Wicemiss przypadł Marii Choromańskiej, a II wicemiss została Aneta Mierzejewska.

Podczas imprezy, na scenie ustawionej przy remizie OSP zaprezentowali się: dziecięca grupa teatralna działająca przy GOK w Czerwinie z przedstawieniem „Rzepka”, młodzieżowa grupa teatralna działająca przy GOK w Czerwinie, która rozbawiła publiczność skeczami o małżeństwie oraz grupa artystyczna „Rywale Mariolki” w układzie tanecznym, do którego choreografię przygotowała Eliza Staśkiewicz.

Do tańca przygrywała Kapela Podwórkowa „Kumple” z Zawad. Majówkę zakończyła zabawa pod chmurką z muzyką czerwińskiego zespołu Best.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ".Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Justyna Piersa-Sokołowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB