Piłka nożna: Coraz ciaśniej na szczycie okręgówki

2015-05-11 12:32:09 (ost. akt: 2015-05-11 12:35:03)
Rzekunianka strzeliła wiceliderowi dwie bramki, niestety sama straciła trzy

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Na sześć kolejek przed końcem sezonu ciechanowsko-ostrołeckiej ligi okręgowej to Wkra Bieżuń wciąż zasiada na fotelu lidera z dorobkiem 55 punktów. Za nim Sona Nowe Miasto, która traci cztery oczka, o dwa punkty mniej mają Korona Ostrołęka i Tęcza Łyse. Troszyn spadł w dół, Rzekunianka wciąż ostatnia.

Na brak goli w 24. kolejce nie mogli narzekać ostrołęccy kibice. I choć to Makowianka Maków Mazowiecki jako pierwsza wpakowała piłkę do bramki, było to w 15. minucie, było to pierwsze i ostatnie trafienie tego zespołu. Nasi piłkarze odpowiedzieli bardzo szybko, zaledwie 2. minuty po gościach. W pierwszej połowie Korona odnotowała jeszcze jeden gol, a w drugiej części spotkania dwa kolejne, co pozwoliło zachować szansę i dalej toczyć walkę o awans do wyższej ligi.

Podobnie mają podopieczni Kazimierza Puławskiego, którzy po wygranej nad Pełtą Karniewo posiadają tyle samo punktów co ostrołęczanie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marek Cichy.

W dół, z drugiej pozycji na piątą, spadł KS CK Troszyn, przegrywając przed własną publicznością z Wkrą Sochocin. Tu też zadecydowało jedno trafienie.

Prawdziwy bój stoczyła Rzekunianka Rzekuń, podejmując u siebie wicelidera Sonę Nowe Miasto. W meczu padło pięć goli, o jeden więcej od przeciwnika zdobyli goście.

W następnej kolejce Korona Ostrołęka będzie gościć Borutę Kuczbork a Tęcza Łyse – Tęczę Ojrzeń. Wyjazdowe mecze rozegrają KS CK Troszyn z Mazowszem Jednorożec i Rzekunianka Rzekuń – Wkrą Bieżuń.

Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Mazowiecki 4:1 (2:1)
Bramki dla Korony:
Nosek 17', P. Kamionowski 33', Dzbeński 54', Karczewski 73'

Skład Korony: Szczechowiak, Kamionowski K., Jastrzębski, Karczewski, Głażewski, Dzbeński, Lelujka (66' Kisiel), Kamionowski P. (82' Drężewski), Waś, Staszczuk (80' Parzych), Nosek (74' Dąbrowski)

Pełta Karniewo - Tęcza Łyse 0:1 (0:0)
Bramka:
Cichy

Skład Tęczy: Filipkowski, Golan, Milewski M. (80' Nicewicz), Tercjak, Cekała, Zygmunt, Siwak (46' Magdaleński Paweł), Śnietka, Zalewski (65' Magdaleński Piotr), Bednarczyk (60' Milewski P.), Cichy.

KS CK Troszyn - Wkra Sochocin 0:1 (0:0)

Skład Troszyna: Puścian, Piekarski, Grochocki, Dzwonkowski K., Bednarczyk, Zalewski, Bałas (37' Cesarski), Gutowski, Cylwik (67' Kuliś), Tokarzewski, Bałazy (85' Kurpiewski)

Rzekunianka Rzekuń - Sona Nowe Miasto 2:3 (2:3)
Bramki dla Rzekunia:
Choroszewski 2x

Skład Rzekunia: Tyszka, Zięba, Kowalski, Sakowski Ł., Białczak, Choroszewski, Wierzbowski, Sakowski R., Gocłowski, Il, Wysocki. Grali też Kucisz, Olbryś i Kuliś.

WYNIKI 24. KOLEJKI: Boruta Kuczbork - Tęcza Ojrzeń 0-2, Pełta Karniewo - Tęcza Łyse 0-1, Rzekunianka Rzekuń - Sona Nowe Miasto 2-3, Orzyc Chorzele - Wkra Bieżuń 0-3, Żbik Nasielsk - Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna2-3, KS CK Troszyn - Wkra Sochocin 0-1, Iskra Krasne - Mazowsze Jednorożec 6-1, Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Mazowiecki 4-1.