Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Ostrołęka: Osiedle Centrum ma nowych radnych

2015-05-16 10:50:00 (ost. akt: 2015-05-16 10:58:44)

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

Rekordowa ilość ponad 420 mieszkańców przybyła na spotkanie sprawozdawczo-wyborcze osiedla Centrum, które odbyło się 14 maja w Szkole Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce.

Zebranie rozpoczęto chwilą ciszy dla uczczenia pamięci wieloletniego prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum, śp. Rafała Dymerskiego. Następnie przewodniczący Rady Osiedla Centrum przedstawił mieszkańcom sprawozdanie z działalności rady w minionej kadencji. – Rada była organizatorem wielu imprez i wyjazdów, staraliśmy się dotrzeć do wszystkich grup wiekowych. Strzałem w dziesiątkę była I edycja gry w Bingo. Stworzono także stronę internetową osiedla dla lepszego kontaktu z mieszkańcami – wymieniał Marcin Żyznowski. Nie wszystkie pomysły udało się jednak zrealizować. – Chcielibyśmy jeszcze doprowadzić do wybudowania parkingu przy blokach OTBS i zagospodarować plac przy SP Nr 10 i ZS Nr 5, ponieważ brakuje nam takiego dobrego miejsca żeby się integrować, np. podczas imprez plenerowych – dodał przewodniczący.

Szaleństw inwestycyjnych
nie ma i nie będzie


Obecny na spotkaniu był prezydent Ostrołęki. – Ostatnie lata to nie były szaleństwa inwestycyjne, patrząc z lokalnej perspektywy mieszkańców. Skupiliśmy się na dużych zadaniach, tj. stacja segregacji odpadów. Chociaż mieszkańcy osiedla Centrum powiedzą „a co nas to obchodzi”, to jednak jedna z ważniejszych inwestycji dotycząca większości rodzin i ważna dla naszego regionu – tłumaczył Janusz Kotowski, dodając, że dotychczasowa Rada Osiedla Centrum „nie była łatwa” i uciążliwie zabiegała o dotyczące osiedla sprawy.

Mieszkańcy mieli kilka pytań do przedstawicieli ratusza. - Kiedyś na Alei Jana Pawła II były przyrządy do ćwiczeń. Kiedy zaczęła się budowa przychodni zniknęły, teraz są np. na ul. Madalińskiego. Czy jest nadzieja, że pojawią się tu znowu albo gdzieś indziej? – dopytywała mieszkanka Centrum. – Nie zabraliśmy tych urządzeń, tylko przenieśliśmy je na ul. Hubalczyków. Planujemy uzupełnić je w tym roku, czekamy na wskazania rady osiedla, w których miałyby stanąć miejscach – poinformował włodarz miasta. – Kiedy przeprowadzony zostanie remont starego mostu? – pytała jedna z mieszkanek. – Kiedy wykonany będzie szczegółowy przegląd, zobaczymy w jakim most jest stanie. Analizowany jest każdy szczegół, od rdzy na poręczy po widoczne szczeliny. Następnie trzeba będzie przygotować projekt. Liczymy jednak na dofinansowanie, bo to więcej niż wystarczają siły samorządu. Na pewno nie zrobimy mostu, który będzie miał 4 pasy, bo nas na to nie stać. Zwrócimy się o konkretną kwotę, kiedy już będziemy ją znali – wyjaśnił wiceprezydent Paweł Stańczyk.

Mieszkańcy wybrali
15 przedstawicieli


Do nowej rady osiedla kandydowało 31 osób. Drukowanie kart do głosowania i przeprowadzenie samych wyborów trwało kilka godzin. Ostatecznie, głosami mieszkańców, członkami Rady Osiedla Centrum w kadencji 2015-2019 zostali: Ryszard Borkowski, Robert Brzósko, Piotr Brzózy, Jakub Janczewski, Marek Kaczyński, Mariusz Mierzejewski, Marek Pierzchała, Mariusz Popielarz, Daniel Grzegorz Prus, Alina Rodowicz, Ewa Anna Rzewnicka, Izabela Salis, Michał Skowroński, Paweł Zakrzewski i Marcin Żyznowski. Skład zarządu rady zostanie wybrany w ciągu 2 najbliższych tygodni.
(mp)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Martyna Pliszka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB