Piłka nożna: Tęcza Tęczy strzela gole, Rzekuń bliski niespodzianki

2015-05-18 12:56:11 (ost. akt: 2015-05-18 14:36:47)
Tęcza z Tęczą podzieliły się punktami

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Za nami emocjonująca 25. kolejka ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej. Piłkarze Korony oraz Troszyna wywalczyli po trzy punkty. Podczas meczu w Łysych Tęcza strzeliła gola Tęczy, a właściwie każda z drużyn po jednym. Blisko sprawienia dużej niespodzianki była Rzekunianka, która omal nie zremisowała z liderem rozgrywek.

Piłkarze Korony Ostrołęka odnieśli pewne zwycięstwo nad Borutą Kuczbork. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Karol Kamionowski, który pokonał bramkarza gości w 29. i 74. minucie. Mógł zdobyć trzecią bramkę, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał za to Piotr Kamionowski, w 33. minucie. Honorową bramkę Boruta zdobyła w 80. minucie.

Blisko zatrzymania rozpędzonego lidera była Rzekunianka Rzekuń, która do 90. minuty remisowała z Wkrą Bieżuń 1:1. Gola dla Rzekunianki zdobył w 58. minucie Arkadiusz Zięba. Gospodarze wyszli na prowadzenie w doliczonym czasie gry i odnotowali wygraną.

Ciekawie było na stadionie w Łysych, gdzie zagrały dwie Tęcze. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 20 sekundzie, ale zabrakło precyzji i szczęścia. Około 30. minuty prowadzenie dał im Tomasz Golan. Podopieczni Kazimierza Puławskiego dominowali przez większą część meczu, niestety kilka niewykorzystanych sytuacji zemściło się w końcu w drugiej połowie piłkarze z Ojrzenia strzelili wyrównującą bramkę. Gospodarze nieco "wypompowani" pomimo starań nie zmienili już wyniku i podzielili się punktami z gośćmi.

Trzy punkty dopisali do swojego konta piłkarze KS CK Troszyn, którzy pokonali na wyjeździe Mazowsze Jednorożec. W tabeli wciąż prowadzi Bieżuń, troszynianie o punkt wyprzedzili Tęczę Łyse ale do końca sezonu pozostało jeszcze pięć spotkań, na szczycie jest bardzo tłoczno więc wszystko jeszcze przed nami.

W następnej, 26. kolejce na własnym boisku Rzekunianka podejmie Wieczfniankę Wieczfnię Kościelną, Troszyn - Makowiankę Maków Mazowiecki, zaś piłkarze Korony zagrają wyjazdowe spotkanie z Iskrą Krasne, a Tęczy Łyse - wyjadą do Kuczborka zmierzyć się z tamtejszą Borutą.

Wkra Bieżuń - Rzekunianka Rzekuń 2:1 (1:0)
Bramka dla Rzekunia:
Zięba

Skład Rzekunianki: Woźniak - Antoszewski, Kowalski, Zięba, Białczak - Kuliś (63' Gocłowski), Babicz (82' Sakowski R.), Choroszewski, Sakowski Ł. - Il (73' Olbryś), Wysocki.

Korona Ostrołęka - Boruta Kuczbork 3:1 (2:0)
Bramki dla Korony:
Kamionowski K. 2x, Kamionowski P. (k)

Skład Korony: Szczechowiak - Kamionowski K., Karczewski, Jastrzębski, Głażewski - Staszczuk (46' Parzych), Kamionowski P., Waś (60' Majewski), Lelujka (80' Drężewski), Dzbeński - Nosek (46' Dąbrowski)

Tęcza Łyse - Tęcza Ojrzeń 1:1 (1:0)
Bramka dla Łysych:
Golan

Skład Tęczy: Filipkowski- Golan, Tercjak, Cekala, Siwak - Zygmunt, Snietka, Baldyga, - Bednarczyk K., Kaliszewski, Cichy. Grali też Zalewski, Bednarczyk M., Magdaleński Paweł, Magdaleński Piotr.

WYNIKI 25. KOLEJKI: Korona Ostrołęka - Boruta Kuczbork 3-1, Makowianka Maków Mazowiecki - Iskra Krasne 2-0, Mazowsze Jednorożec - KS CK Troszyn 1-3, Wkra Sochocin - Żbik Nasielsk 6-1, Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna - Orzyc Chorzele 3-0, Wkra Bieżuń -Rzekunianka Rzekuń 2-1, Sona Nowe Miasto - Pełta Karniewo 4-2, Tęcza Łyse - Tęcza Ojrzeń 1-1.