środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Podejrzani o serię włamań do mieszkań zatrzymani (aktualizacja)

2015-05-22 16:16:00 (ost. akt: 2015-05-26 11:34:05)

Autor zdjęcia: KMP w Ostrołęce

Podziel się:

Zatrzymane trzy osoby podejrzane o liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań, odzyskane mienie, zabezpieczony pojazd – to efekt wytężonych działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Za popełnione czyny grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie podejrzanych osób i odzyskane rzeczy znacznej wartości, to rezultat wprowadzonych od kilku tygodni szeroko zakrojonych działań ostrołęckich policjantów. Zostały one rozpoczęte w związku z odnotowaniem w ostatnim czasie kilku włamań do mieszkań na terenie naszego miasta. - Według ustaleń policjantów mężczyźni pochodzili spoza terenu naszego powiatu - informuje Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce. - Działania odbywały się całodobowo z udziałem funkcjonariuszy wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy policji.

Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów w środę około godziny 13:30 po kolejnej serii włamań do mieszkań na terenie Ostrołęki nastąpiło zatrzymanie trzech mężczyzn, którzy poruszali się pojazdem na trasie Ostrołęka- Czerwin. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni. Są to mieszkańcy Warszawy w wieku od 22 do 46 lat. W pojeździe, którym się poruszali ujawniono rzeczy pochodzące z włamań do mieszkań w Ostrołęce. Oprócz skradzionego towaru policjanci zabezpieczyli także narzędzia, które mogły służyć do dokonywania włamań. Zabezpieczono także pojazd, którym poruszali się mężczyźni.

Sprawcy włamywali się do mieszkań w godzinach przedpołudniowych, kiedy nie było domowników. Ich łupem padały, m.in. laptopy, aparaty fotograficzne, biżuteria, zegarki, perfumy, markowy alkohol, pieniądze, a także sprzęt elektroniczny. Łączna wartość strat jakie ponieśli poszkodowani tylko w środę to ponad 54 tysiące złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego każdy z zatrzymanych usłyszał kilka zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. W dniu dzisiejszym prokurator złożył wnioski do Sądu Rejonowego w Ostrołęce wobec trzech mężczyzn o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W sprawie wykonywane będą dalsze czynności.

23 maja na podstawie wniosków złożonych przez Prokuraturę Rejonową Sąd Rejonowy w Ostrołęce zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano dozór policyjny. W przeszłości mężczyźni byli wielokrotnie karani za włamania.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bagzel #2014969 | 89.76.*.* 23 cze 2016 08:37

    Przez takie włamanie można stracić duży dorobek swojego życia. Przed wyjazdem warto wiec dom zabezpieczyc, ja gdy wyjezdzam to zostawiam w domu właczoną fotopułapkę (model TV-63M FP.005). Nigdy nikt sie do mnie nie włamał ale jakby co to mysle ze to urzadzeie może sie przydac

    ! - + odpowiedz na ten komentarz