Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Ostrołęka/Powiat: Andrzej Duda zdominował kontrkandydata

2015-05-25 14:49:58 (ost. akt: 2015-05-26 09:10:02)
- Obiecuję, że to nie będzie prezydentura zamknięta, będziemy rozmawiali. Drzwi pałacu będą otwarte m.in. dla inicjatyw społecznych – zadeklarował Andrzej Duda (po lewej) po ogłoszeniu sondażowych wyników.

- Obiecuję, że to nie będzie prezydentura zamknięta, będziemy rozmawiali. Drzwi pałacu będą otwarte m.in. dla inicjatyw społecznych – zadeklarował Andrzej Duda (po lewej) po ogłoszeniu sondażowych wyników.

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Pierwsza kadencja Bronisława Komorowskiego na stanowisku głowy państwa okazała się ostatnią. W II turze wyborów prezydenckich 24 maja Polacy zdecydowali, że to występujący z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda będzie przez kolejnych 5 lat rządził naszym krajem. Podobnego wyboru dokonali mieszkańcy wszystkich gmin powiatu ostrołęckiego i samej Ostrołęki.

55,34 proc. naszych rodaków udało się w niedzielę do urn aby oddać głos na jednego z dwóch kandydatów na fotel Prezydenta Polski. Większość z nich – 51,55 proc. - postawiła na Andrzeja Dudę, doktora nauk prawnych, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, byłego członka Trybunału Stanu, byłego wiceministra sprawiedliwości., posła na Sejm RP i eurodeputowanego.

- Zwycięzcy należą się gratulacje, chociaż wszyscy jesteśmy zaskoczeni wynikiem Bronisława Komorowskiego. Zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie wnioski – przyznaje Andrzej Kania, poseł Platformy Obywatelskiej. - Jest to ostrzeżenie dla obecnie rządzącej formacji, sygnał, że ludzie oczekują zmian, czegoś mocniejszego niż do tej pory. Czas, który pozostał do wyborów parlamentarnych na jesieni powinien być dla nas czasem pełnej mobilizacji i wytężonej pracy.

Frekwencja w Ostrołęce przekroczyła 57 proc., na 23798 oddanych głosów nieważnych było 331. Kandydat PiS wygrał miażdżącą przewagą, uzyskując 60,07 proc. głosów w Ostrołęce i aż 71,55 proc. w powiecie ostrołęckim, gdzie frekwencja wyniosła 51,61 proc. Największe poparcie Andrzej Duda zyskał wśród mieszkańców gminy Czerwin - 80,49 proc., następnie w gminach: Troszyn 77,93 proc., Lelis 75,48 proc., Goworowo 72,99 proc., Myszyniec 72,83 proc., Kadzidło 72,39 proc., Olszewo-Borki 72,26 proc., Czarnia 71,48 proc., Rzekuń 67,16 proc., Łyse 64,21 proc. Najmniejszą ilością głosów, ale i tak ze zdecydowaną przewagą Duda zwyciężył także w gminie Baranowo - 62,53 proc.

- Jeżeli Polacy zdecydują się wybrać mnie na prezydenta to natychmiast będę rozmawiał z rządem na temat wznowienia budowy elektrowni w Ostrołęce. Jej przerwanie było zbrodnią – mówił Andrzej Duda 1 lutego podczas swojej wizyty w Ostrołęce.

Do tych obietnic powraca poseł na Sejm Arkadiusz Czartoryski. - Wygrana Andrzeja Dudy jest ściśle związana z nadziejami na dobrą zmianę. Z całego serca dziękuję przede wszystkim każdemu mieszkańcowi naszego regionu, który poparł Andrzeja Dudę. Jednak przestrzegam przed zbędnym tryumfalizmem. Tylko ciągłe słuchanie Polaków, systematyczna praca może przynieść efekty. Dopiero jesienią po zmianie rządu PO-PSL możemy liczyć na odmianę losu milionów Polaków, którzy mają poczucie wykluczenia. Wielu młodych nie ma szansy na pracę i na zdobycie własnego mieszkania i to pomimo dobrego wykształcenia. To właśnie dla tego młodego pokolenia prezydentura Andrzeja Dudy jest nadzieją - mówi parlamentarzysta. - Ostrołęka podobnie jak wiele małych i średnich miast, była pomijana w polityce rozwojowej obecnej władzy. Jeżeli jesienią odsuniemy Platformę Obywatelską od władzy to mamy szansę na realizację naszych aspiracji.
(mp)
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Martyna Pliszka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB