Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Ostrołęka: Obowiązek zrzucają jedni na drugich

2015-05-31 07:08:32 (ost. akt: 2015-05-31 07:46:39)
Jan Dobkowski pokazuje, ile jeszcze brakuje do wymaganego poziomu i jak duży problem stanowi to dla ludzi starszych

Jan Dobkowski pokazuje, ile jeszcze brakuje do wymaganego poziomu i jak duży problem stanowi to dla ludzi starszych

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

– Ponad miesiąc temu postawiono nową wiatę, wszystko ładnie, fajnie, ale ktoś chyba zapomniał, że trzeba pod nią zrobić jeszcze podłoże, bo jest duży uskok i dzieci bądź osoby starsze po prostu nie sięgają by usiąść na ławce – mówią mieszkańcy osiedla Leśne.

W tej sprawie interweniowały też władze osiedlowej rady. – Podłoże jest o jakieś 30 cm za nisko, seniorzy mają problem nie tylko z wejściem, ale i wyjściem z przystanku – tłumaczy Jan Dobkowski, przewodniczący Rady Osiedla Leśne. – Pytałem o to w MZK, pytałem w ratuszu, ale każda ze stron odsyła z kwitkiem, że to nie ich kompetencje. Tak być nie może!

Zwróciliśmy się w tej sprawie do MZK. – 24 kwietnia przeprowadzona została kontrola nowych wiat przystankowych i sporządzona została lista lokalizacji w których niezbędne jest utwardzenie podłoża pod postawionymi wiatami – informuje z upoważnienia prezesa zarządu MZK pełnomocnik Edyta Korytkowska.

– Stosowne pismo wraz z wykazem wiat zostało przesłane do Urzędu Miasta w dniu 28 kwietnia, ponieważ MZK Sp. z o.o. w Ostrołęce nie posiada zasobów oraz uprawnień do przeprowadzenia takich prac. Za wykonanie wyżej opisanych robót (utwardzenie podłoża na peronie i pod wiatą przystankową) odpowiedzialny jest Urząd Miasta Ostrołęka – dodaje.

Zapytaliśmy więc w ostrołęckim ratuszu. – Wnioskowane roboty zostaną wykonane w miarę posiadania odpowiednich środków przez Wydział Dróg na te zadania – odpowiada krótko Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ostrołęki.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Justyna Piersa-Sokołowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB