Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Nasz patronat: Ostrołęka: Festyn Dworcowy już w najbliższą niedzielę

2015-06-15 23:23:19 (ost. akt: 2015-06-15 23:44:53)
Tradycyjnie jak co roku osiedla Stacja zaprasza do wspólnej zabawy na Festynie Dworcowym, w programie imprezy znalazły się atrakcje, wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie

Tradycyjnie jak co roku osiedla Stacja zaprasza do wspólnej zabawy na Festynie Dworcowym, w programie imprezy znalazły się atrakcje, wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, Rada Osiedla „Stacja" oraz jej przewodniczący Mirosław Rosak, Towarzystwo Dróg Żelaznych, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 w Ostrołęce i Rada Rodziców, PKP CARGO, PKP Nieruchomości i Koleje Mazowieckie, zapraszają w niedzielę, 21 czerwca na „Festyn Dworcowy”.

Impreza na terenie Placu Dworcowego oraz Skweru Kolejarzy przed dworcem PKP w Ostrołęce rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do 23.30. W bogatym programie festynu znalazły się atrakcje dla małych i dużych.

Po raz pierwszy w historii imprezy na ulicach osiedla zostanie rozegrany Bieg Kolejarza. Na dzieci czeka trasa licząca 1 km, uczestnicy biegu Open do pokonania będą mieli 3 km. Na każdego kto ukończy bieg czekają nagrody. Szczegóły i rejestracja na stronie: www.biegkolejarza.pl. Start biegu o godz. 12.

Podczas imprezy na scenie wystąpią m.in. dzieci z przedszkola „Chatka Puchatka”, „Bajkowe Przedszkole” i Przedszkola Miejskiego nr 18, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, Zespół Pieśni i Tańca „KURPIE” z Ostrołęki, Międzynarodowy Zespół Pieśni i Tańca Romów „Romanca” z Olsztyna, zespół „Remont” z Ostrołęki czy zespół disco polo „Mamzel”.

Można będzie spróbować szczęścia w licznych grach, konkursach oraz w loterii fantowej, w której do wygrania są m.in. sprzęt ogrodniczy i rowery. Organizatorzy przewidzieli sprzedaż lokalnych produktów i liczne stoiska gastronomiczne. Koleje Mazowieckie i PKP CARGO SA udostępnią do zwiedzania lokomotywy i sprzęt kolejowy. Na trasie Stacja – Kurpie będzie kursował szynobus, przewożący bezpłatnie chętne osoby. W trakcie przejazdu odbędzie się konkurs na najlepszą fraszkę o tematyce kolejowej.

Około godz. 21.30 na scenie zaprezentuje się gwiazda wieczoru- grupa „Basta”- jeden z najlepszych zespołów disco-dance w Polsce. Ponadto w programie m.in.: zumba dance, badania lekarskie, trampoliny, zjeżdżalnie i koniki – gratis dla wszystkich uczestników festynu.

Wymienione punkty programu to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników festynu. Imprezę w „kolejowej atmosferze” poprowadzi ostrołęcki kabaret „SZUJE”. Zabawę pod chmurką zakończy Teatr Tańca z Ogniem „Mantra”.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB