środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Goworowo: Kasia Ziemek w gronie specjalistów ekologicznej żywności

2015-06-18 11:57:40 (ost. akt: 2015-06-18 12:09:27)

Autor zdjęcia: Organizator

Podziel się:

Kasia Ziemek uczennica gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Goworowie zajęła drugie miejsce w konkursie „Smak ekologicznej żywności”, który już po raz dwunasty zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

To kolejny sukces Kasi w tym konkursie. Rok temu gimnazjalistka z Goworowa była laureatką pierwszego miejsca.

Finał konkursu odbył się 16 czerwca w urzędzie marszałkowskim. Udział w nim wzięli uczniowie podstawówek i gimnazjów z Mazowsza- laureaci etapu szkolnego tego konkursu.

W drugim etapie uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 33 pytania zamknięte oraz pytanie otwarte. Dotyczyły one m.in. polskich organizacji ekologicznych, wartości odżywczych niektórych produktów spożywczych, a także ochrony środowiska czy kwestii zdrowotnych.

– Mamy za sobą dwunastą edycję tego konkursu i ciągle umacniam się w przekonaniu, że warto go robić. Za każdym razem mamy do czynienia z bardzo zdolną młodzieżą i coraz lepiej prowadzoną przez nauczycieli – podsumował Kazimierz Porębski. Zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Zwycięską szkołą zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjów został Zespół Szkół w Sterdyni. Nagrody laureatom trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach- nowoczesny sprzęt elektroniczny wręczyli dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Kazimierz Porębski oraz Andrzej Kołodziejczyk z Agencji Rynku Rolnego.

WYNIKI

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV-VI: Klaudia Pogorzelska ZS w Sterdyni, pow. sokołowski (I miejsce), Aleksandra Książak SP w Różanie, pow. makowski (II miejsce) i Magdalena Wiślańska SP nr 2 w Zielonce, pow. wołomiński (III miejsce).

GIMNAZJA: Dorota Romańczuk ZS w Sterdyni (I miejsce), Katarzyna Ziemek ZS nr 1 w Goworowie, pow. ostrołęcki (II miejsce), Mateusz Chełstowski Gimnazjum w Starym Lubotyniu pow. ostrowski (III miejsce).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB