środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Nasze literatki z wyróżnieniem podczas Świętojańskiej Nocy Poetów

2015-06-22 11:08:42 (ost. akt: 2015-06-22 11:39:34)

Autor zdjęcia: OsKaL

Podziel się:

Ostrołęcki Klub Literacki "OsKaL" po raz kolejny zaznaczył swoją obecność na Świętojańskiej Nocy Poetów. 20 czerwca podczas imprezy organizowanej w Ciechanowie w Konkursie Jednego Wiersza pt." Ziemia Ciechanowska w wierszach" zostały wyróżnione dwie ostrołęckie poetki.

Hannę Jadwigę Sobiech doceniono za wiersz pt. "Wyznanie", a Janinę Żanetę Mikulską za wiersz "Ciechanów nad Łydynią ". - Wieczór poetycko-muzyczny przebiegł w bardzo miłej atmosferze, to była doskonała okazja do nawiązania kontaktów ze środowiskiem poetyckim i sympatykami poezji z Mazowsza, m.in. z Warszawy, Mławy, Ostrołęki, Ciechanowa i Przasnysza oraz wymiana doświadczeń – mówi Hanna Jadwiga Sobiech, prezes klubu OsKaL, wyróżniona w tym konkursie po raz drugi. - Nie zabrakło też tradycyjnego rzucania wianków na rzekę, z zapalonymi pochodniami i śpiewania pieśni świętojańskich. Uroczyste powitanie lata w gronie literatów, zorganizowane przez oddział ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich, Starostwo Powiatowe i Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, odbyło się na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Wyróżnione wiersze zostaną zamieszczone w publikacji poświęconej Ziemi Ciechanowskiej.
(mp)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Martyna Pliszka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB