Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Ostrołęka: Usterki powstałe przy remoncie Mauzoleum poprawia firma z Działdowa, prace mają potrwać do końca czerwca

2015-06-25 08:37:24 (ost. akt: 2015-06-25 08:43:52)
Prace mają potrwać do końca czerwca.

Prace mają potrwać do końca czerwca.

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

– Co dzieje się przy Mauzoleum? – pyta nasz Czytelnik. Od długiego czasu zwiedzających straszą wykopy, taśmy i napisy o trwających na wysokościach pracach.

Jak poinformowała nas dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, pod które mauzoleum podlega, naprawiane są usterki. Pierwszy przetarg na wykonanie prac konserwatorsko-budowlanych wygrała ostrołęcka firma. Wykonane zostały prace hydroizolacyjne, zabezpieczające budynek przed przeciekaniem. Niestety, po odbiorze prac, okazało się, że nie wszystko zostało wykonane zgodnie z zaleceniami. – Izolacja, w tym wypadku warstwy papy, zostały źle położone– informuje Maria Samsel.

Na wykonane prace przysługiwał 3-letni okres gwarancyjny. Skorzystano z tej możliwości, jednak wykonawca, mimo prób naprawy źle wykonanej usługi, nie poradził sobie i zrezygnował z dalszych prac. Podjęto próbę odzyskania włożonych środków z tytułu umowy gwarancyjnej, która zabezpieczała inwestora. Ubezpieczyciel wypłacił pieniądze, a muzeum dołożyło własne środki i rozpisano nowy przetarg, który wygrała firma z Działdowa.

– Obecne prace naprawcze idą zgodnie z harmonogramem i polegają na zdjęciu nieprawidłowo położonej warstwy papy, wysuszeniu podłoża i ponownym ich zabezpieczeniu oraz przykryciu płytami granitowymi. Na prace przeznaczono ok. 360 tys. zł. Prawdopodobnie z końcem czerwca zakończą się one– dodaje Maria Samsel.
(kz)
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB