Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Ostrołęka: Seniorzy zakończyli rok szkolny na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

2015-06-25 13:50:02 (ost. akt: 2015-06-25 15:19:56)
Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu słuchaczy OUTW

Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu słuchaczy OUTW

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla wszystkich słuchaczy OUTW. Seniorzy, wytwornie ubrani, odebrali dziś świadectwa ukończenia kolejnego roku nauki w ostrołęckiej placówce oświatowej.

Uroczystość nie zakończyła się jednak na wręczeniu świadectw. Były też podziękowania, kwiaty oraz występy artystyczne, w których udział wzięli nie tylko zaproszeni goście, ale też sami seniorzy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności nabyte na uniwersytecie.
Ze sceny wszystkich zgromadzonych powitał opiekun OUTW Janusz Chojnowski, zaś rok szkolny oficjalnie pożegnała przedstawicielka całej społeczności słuchaczy OUTW - przewodnicząca samorządu Hanna Kijowska.
- Patrząc na nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrołęce, możemy powiedzieć, że przemierzając wody oceanu, spokojnego, jesiennego, nasz flagowy okręt - Uniwersytet Trzeciego Wieku - dopłynął do kolejnego portu. Ogromnie się z tego cieszę, że udało się pokonać słuchaczom kolejny etap swojego rozwoju, bo tu nie ma przymusu, bardziej jest ochota i robienie tego, co się lubi, co sprawia przyjemność - mówił ze sceny wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha. - Życzę wam spokojnych i udanych wakacji, a od października rozpoczniecie nowy rok, pełen satysfakcjonujących i ciekawych zajęć - dodał.
Na scenę wystąpili przedstawiciele samorządu OUTW: Hanna Kijowska, Mirosław Chełchowski, Anna Staszewska, Danuta Dobek oraz Wiesław Kędzierski, którzy w imieniu całej społeczności seniorów odebrali symbolicznie świadectwa. Hanna Kijowska podsumowała kilkuletnią działalność uniwersytetu, podziękowała osobom, które aktywnie włączały się w prace OUTW oraz zajęcia, które były prowadzone dla seniorów. Po części oficjalnej uroczystości nastąpiła cześć artystyczna, w której zobaczyliśmy m.in. pokazy taneczne w wykonaniu zespołów dziecięcych oraz grup seniorów, panie prezentowały układy zumby, a pary z UTW taniec towarzyski, były śpiewy chóralne i inne prezentacje artystyczne. W holu OCK można było podziwiać prace sekcji plastycznej OUTW. Całość upłynęła w dobrym nastroju, choć seniorzy ze smutkiem żegnali uniwersyteckie mury, ale i z nadzieją na spotkanie powakacyjne w październiku.
[kz]


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB