Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Ostrołęka: Po remoncie został zniszczony skwer

2015-06-28 12:30:00 (ost. akt: 2015-06-28 09:21:53)
Mieszkańcy bloku przy ul. Madalińskiego 5 mają nadzieję, że skwer niedługo znów się zazieleni

Mieszkańcy bloku przy ul. Madalińskiego 5 mają nadzieję, że skwer niedługo znów się zazieleni

Autor zdjęcia: Czytelnik

Podziel się:

W połowie lipca 2014 r. zaczęto remontować jedne z ważniejszych ulic na osiedlu Centrum. 16 października odebrano od wykonawcy wyremontowaną i przebudowaną ulicę Pileckiego. Kilka tygodni później – ulicę Madalińskiego. Mieszkańcy cieszą się, bo na tę gruntowną renowację czekali wiele lat. Z drugiej strony pozostaje niesmak, ponieważ ekipa budowlana pozostawiła po sobie zniszczony zielony skwer przed blokiem na ul. Madalińskiego 5.

– Pomiędzy ul. Madalińskiego i Al. Jana Pawła II (przy wjeździe od ul. Berlinga) był do niedawna ładny pas zieleni, teraz nie rośnie tam już trawa, ponieważ został on zniszczony przy okazji prac drogowych. Na skwerze składowane były materiały budowlane do remontu drogi. Kiedy zostały zabrane okazało się, że trawa została doszczętnie zniszczona i już w tym miejscu nie odrasta – opowiadają mieszkańcy.

Piach na tym terenie jest dla nich uciążliwy zwłaszcza w wietrzne dni, przede wszystkim jednak zniszczony skwer źle wygląda. Wykonawcą robót był Unibep z Bielska Podlaskiego. Firma nie chce komentować sprawy, ale zobowiązała się do naprawy szkód. – Wykonawca posiał już w tym miejscu trawę. W razie potrzeby czynność ta zostanie powtórzona – dodaje Wojciech Dorobiński, rzecznik ostrołęckiego ratusza.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB