Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Ostrołęka: W Kangurku na sportowo

2015-06-29 08:11:11 (ost. akt: 2015-06-29 09:50:04)

Podziel się:

Czerwiec to dla społeczności przedszkola Kangurek miesiąc sportu. Właśnie tym czasie obchodzono tam Dzień Sportu i każdy przedszkolak uczył się, jak aktywnie spędzać wolny czas.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do poszukiwania aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz zapoznania się ze wszystkimi korzyściami jakie płyną dla naszego zdrowia z takiego wypoczynku oraz uprawiania rożnych sportów. Na początek przedszkolaki poznały różne dyscypliny sportowe oraz polskich sportowców, i mistrzów w swoich dziedzinach. Następnie wybrali się na wycieczkę do jednego z ostrołęckich klubów sportowych.
Na miejscu przedszkolaki mogły zapoznać się z różnymi przyrządami służącymi do ćwiczeń, z których chętnie korzystały i próbowały swoich sił. Ogromną radość wywołała mini lekcja breakdance. - Przedszkolaki z wielkim zapałem próbowały powtórzyć skomplikowane figury pokazane przez instruktora. Następną atrakcją była zabawa dużymi piłkami wykorzystywanymi podczas ćwiczeń fitness. Przedszkolaki doskonale bawiły się podczas pobytu w siłowni i obiecały, że z radością wrócą tam jeszcze.
Po powrocie do przedszkola odbyła się mini olimpiada sportowa na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci miały okazją wykazać się sprytem, zwinnością oraz sprawnością fizyczną podczas różnych konkurencji. Oczywiście wszystko z zachowaniem zasad fair play. Mamy nadzieję, że przedszkolaki teraz częściej będą wybierały ruch na świeżym powietrzu, a do telewizora i komputera będą zasiadać sporadycznie - informuje Aleksandra Kutyła, dyrektor Punktu Przedszkolnego „Kangurek”.
[kz]


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB