Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Myszyniec/Ostrołęka: Po skarby na Kurpiowszczyznę

2015-06-30 10:13:37 (ost. akt: 2015-06-30 10:23:16)
W zeszłym roku kajakiem po Rozodze, w tym rowerem po kurpiowskie skarby

W zeszłym roku kajakiem po Rozodze, w tym rowerem po kurpiowskie skarby

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Podziel się:

Region kurpiowski to nie tylko folklor i regionalne jedzenie. To także unikatowe miejsce, pełne ciekawych i tajemniczych zakątków, które warto odwiedzić. Mieszkańcy terenów dawnej Puszczy kochają swoją małą ojczyznę, która kryje wiele ukrytych skarbów. Na ich poszukiwania możesz wyruszyć już 4 lipca z Myszyńca, lub dołączyć do grupy na trasie.

Tego dnia wystartuje nietypowy rajd rowerowy dla poszukiwaczy skarbów kurpiowskiej ziemi. Uczestnicy będą też ukrywać artefakty na terenie Kurpi. Trasa zaczyna się w Myszyńcu i prowadzi w stronę Ostrołęki. Uczestnicy urządzą sobie nocleg pod namiotami w okolicach Narwi, aby następnego dnia powrócić do Myszyńca inna trasą.

- Po drodze uczestnicy rajdu mają za zadanie ukrywać niewielkie skrzynki ze skarbami. Skrzynkę taką można ukryć pod kamieniem, w dziupli, bądź zakopać pod drzewem. Znalazcy przysługuje prawo do opróżnienia zawartości skrzynki, ale musi on w zamian włożyć do skrzynki coś od siebie, tak by kolejni poszukujący również mieli frajdę ze znaleziska – zapowiada inicjator akcji Michał Parda.

Współrzędne geograficzne skrzynek będzie można znaleźć na stronie www.skarby.kurpiowskie.pl, na której dokonasz także rejestracji oraz poznasz wszystkie szczegóły tej inicjatywy. Organizator planuje, że w trakcie rajdu rozłożonych zostanie co najmniej 100 skrzynek ze skarbami. Jedne będą drewniane, inne metalowe, a jeszcze inne szklane. Lokalizacje skrzynek trafią również na ogólnopolską stronę opencaching.pl, która zrzesza amatorów poszukiwania skarbów. Rajd może się przyczynić do stworzenia ciekawej alternatywy dla mieszkańców Kurpiowszczyzny na spędzanie wolnego czasu, a także oferta dla turystów. - Poszukiwanie skarbów na terenie Kurpi może okazać się dla turystów świetną zabawą oraz okazją do poznania pięknych zakamarków dawnej Puszczy. Ponieważ skrzynki będą rozmieszczone w otwartej przestrzeni na świeżym powietrzu, zabawa w ich poszukiwanie będzie świetną okazją do spędzenia wolnego czasu na zewnątrz ze znajomymi lub rodziną – dodaje Michał. - Pomysł na rozmieszczenie skarbów ze skrzynkami wpadł mi do głowy, gdy przyglądałem się ofercie turystycznej Kurpi. Stwierdziłem, że brakuje mi w niej czegoś oryginalnego i unikatowego, co pokaże Kurpie w pełnej krasie i zachęci do aktywnej turystyki na świeżym powietrzu. Zapraszam do dołączenia do inicjatywy. Uczestnictwo w imprezie nie musi oznaczać dwudniowego rajdu rowerowego. Można też dołączyć do nas na 2 godzinną przejażdżkę lub spotkać nas przejeżdżających na spacerze i wspólnie ukryć skarb w swojej okolicy. Wśród uczestników rajdu znajdą się śmiałkowie, który w zeszłym roku spłynęli jako pierwsi kajakami Rozogą od jej źródeł do ujścia, więc zapowiada się ciekawa przygoda w gronie ciekawych osób. Pomysłodawca zapowiada też, że już niebawem kolejne wydarzenie – spływ kajakowy Szkwą, która podobnie, jak Rozoga uznawana jest za niespławną i niezdatną do kajakowania.
[kz]

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB