Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Powiat: Nowe drogi jeszcze w tym roku

2015-06-30 13:46:46 (ost. akt: 2015-06-30 13:57:19)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Podziel się:

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych powstają w regionie dwa odcinki dróg: Łodziska- Lelis- Gąski do granic powiatu i Nowe Dylewo–Gibałka–Lelis o łącznej długości prawie 14,5 km oraz Myszyniec-Zdunek- Bartniki o długości prawie 8 km. Inwestycje realizowane są w partnerstwie z gminami Lelis i Kadzidło, Myszyniec i Baranowo.

Na drodze Łodziska- Lelis- Gąski poszerzana jest korona drogi, powstanie nowa nawierzchnia, budowana jest ścieżka pieszo - rowerowa, przy zatokach autobusowych ustawiono krawężniki. Inwestycja podzielona została na trzy etapy różniące się zakresem wykonywanych prac. Pierwszy etap to pełna modernizacja liczącego 5,1 km odcinka Łodziska – Lelis. Drugi etap obejmuje wykonanie oznakowania poziomego i pionowego (pionowe – znaki drogowe i poziome – rozmalowane pasów na jezdni) na fragmencie drogi od skrzyżowania w Lelisie w kierunku miejscowości Durlasy do końca terenu zabudowanego w miejscowości Lelis. Trzeci etap to budowa ścieżki pieszo – rowerowej, liczącej ok. 3 km, od Lelisa do miejscowości Nasiadki wraz z poszerzeniem przepustu pod koroną drogi w Nasiadkach oraz wymianą studzienek telefonicznych w Lelisie.

Prace na trasie Nowe Dylewo – Gibałka – Lelis dotyczą m.in. przebudowy skrzyżowania w miejscowości Gibałka (rozwidlenie na Dylewo, Łodziska oraz Lelis). Liczący ok. 5 km odcinek Szafarnia – Gibałka – Łodziska zostanie obustronnie poszerzony do szerokości 5 metrów. Wcześniej na zniszczonym odcinku drogi wzmocniono istniejącą podbudowę poprzez zastosowanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem. Nowy asfalt jest już na 1000 m odcinku od Gibałki do Szafarni oraz na 800 m drogi biegnącej od Szafarni do Dylewa. Prace trwają także na rzece Piasecznica. Przebudowywany jest most w Szafarni (podniesienie jego nośności oraz poszerzenie). Obecnie wykonywane jest umocnienie dna i skarp rzeki.

Prace trwają również na trasie Myszyniec – Zdunek – Bartniki. Na odcinkach wyznaczonych do modernizacji wykonywane są roboty przygotowawcze, poszerzanie i wzmacnianie poboczy, recykling starej nawierzchni, oczyszczenie z podłoża korzeni drzew itp. Ponadto na niektórych odcinkach w gminie Myszyniec trwają prace wykończeniowe przygotowujące inwestycje do odbioru. - Od Myszyńca w kierunku Zdunka powstała 5 km droga wraz ze ścieżką pieszo – rowerową oraz 1, 7 km odcinek drogi od Zdunka do Olszyn. Prace trwają też na liczącym ok. 1,5 km odcinku w Białusnym Lasku. Nowy asfalt położono już w Świdwiborku (ok. 3 km). Natomiast prace kosmetyczne trwają na drodze Myszyniec – Pełty. Kolejna modernizowana droga to Myszyniec – Zdunek – Bartniki na terenie gminy Baranowo. W miejscowości Zawady budowana będzie ścieżka pieszo – rowerowa (1, 4 km), od Brodowych Łąk do Ostrówka powstanie jezdnia wraz ze ścieżką (4, 4 km), od Ostrówka do granicy z powiatem przasnyskim przebudowywana będzie jezdnia (ok. 1 km). Zmodernizowany zostanie również ponad 2 km odcinek drogi powiatowej Krukowo – Brodowe Łąki - informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Prace na drogach powiatu mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB