środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Uwaga, kradną rowery

2015-07-04 09:46:52 (ost. akt: 2015-07-04 09:56:31)
Znakowanie rowerów odbywa się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godzinach od 12:00 do 14:00.

Znakowanie rowerów odbywa się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godzinach od 12:00 do 14:00.

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

Wakacje to sezon dla rowerzystów, ale także czas kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasze jednoślady. Żeby ograniczyć kradzieże rowerów policjanci zwiększą liczbę kontroli, zarówno kierujących jak i samych pojazdów.

Wraz ze wzrostem ilości rowerów na naszych ulicach, pojawiły się osoby, które wykorzystując nieuwagę właścicieli lub też ich nadmierną ufność i roztargnienie, kradną jednoślady pozostawione bez należytych zabezpieczeń.

Ostatnie takie zgłoszenie dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał 2 lipca. Właściciel roweru pozostawił jednoślad na noc, przypięty linką do stojaka przy jednym z bloków na ul. 11 Listopada. Sprawca wykorzystał okazję i po przecięciu zabezpieczenia ukradł rower. To najczęściej stosowana metoda kradzieży rowerów.

- Apelujemy o to by jednośladów nie pozostawiać na noc przed blokami. Zabezpieczenie to sprawdza się, ale w przypadkach krótkotrwałego pozostawienia roweru. W nocy sprawca ma wystarczająco dużo czasu, by niepokojony przez nikogo mógł dokonać kradzieży. Zachęcamy jednocześnie by wszelkie niepokojące sytuacje zgłaszać dyżurnemu policji pod nr 997. Każda informacja może pomóc w zatrzymaniu sprawcy - przypomina st. asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

W najbliższym czasie należy spodziewać się zwiększonej liczby kontroli rowerów oraz rowerzystów. Policjanci sprawdzać będą m.in. numery jednośladów pod kątem kradzieży. Oprócz umundurowanych funkcjonariuszy, kontroli dokonywać będą także policyjni wywiadowcy oraz policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.

Przez cały czas można też znakować rowery. Policjanci ostrołęckiej komendy robią to w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godzinach od 12:00 do 14:00.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. taszka #1997856 | 213.241.*.* 22 maj 2016 23:52

    Na swój rower kupiłam nadajnik, mam nadzieję, że mi się nie przyda ale zawsze jestem spokojniejsza o swój rower bo w kółko słyszy się o kradzieżach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz