Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Powiat: Ponad 80 uczniów poszerzy zawodowe horyzonty

2015-07-11 11:28:20 (ost. akt: 2015-07-11 11:31:43)
- Staże zagraniczne dają uczniom wiele możliwości rozwoju – przekonuje Krzysztof Żebrowski, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

- Staże zagraniczne dają uczniom wiele możliwości rozwoju – przekonuje Krzysztof Żebrowski, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Dwie szkoły z terenu powiatu ostrołęckiego przystąpią do projektów edukacyjnych finansowanych w ramach Programu Erasmus+. Dla uczniów to szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego.

Zespół Szkół Powiatowych w Łysych zrealizuje, w konsorcjum z ZSP w Czerwinie i ZSP w Myszyńcu, projekt pod nazwą "Praktyczny uczeń". Zakłada on 4-tygodniowe staże zawodowe w Hiszpanii, w regionie Andaluzji, dla 43 uczniów – techników agrobiznesu, informatyki oraz ochrony środowiska. Projekt realizowany jest od początku czerwca do końca maja 2016 r., a jego wartość sięga 111 tys. 666 euro. Powiat ma zabezpieczyć 20 proc. tej kwoty, jest ona częściowo refundowana po rozliczeniu projektu.

Drugi z projektów nosi nazwę "Staże zawodowe bez granic". Zrealizuje go Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie. Ponad 40 uczniów, techników agrobiznesu i technologii żywności, będzie miało możliwość odbycia 4-tygodniowego stażu w Hiszpanii.Wartość projektu to 110 tys. 748 euro.

- Mamy też trzeci projekt, który był składany przez Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Obecnie, już po ocenie, jest on na liście rezerwowej Erasmus+ - poinformował Krzysztof Żebrowski, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego. - To dobra możliwość do poznania przez naszych uczniów środowiska pracy za granicą i zastosowania obcego języka w życiu zawodowym.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB