Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Rosja: To my wygraliśmy pod Grunwaldem

2015-07-17 11:51:51 (ost. akt: 2015-10-26 19:10:01)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Przedstawiciele wielkiego narodu rosyjskiego wymyślili wszystko co dało się wymyślić, To już wiemy. Przełknęliśmy też i to, że Kopernik nie tylko nie był kobietą, ale nazywał się na naprawdę Miszka Kopernikow. Teraz musimy nauczyć się żyć z nowym zwycięzcą spod Grunwaldu. Bo Krzyżaków pobili tam Rosjanie.

- Rosyjskie wojska i ich sojusznicy: Litwini, Polacy i Czesi odniosły zwycięstwo nad niemieckimi rycerzami w grunwaldzkiej bitwie - czytamy nie na jakiejś tam sobie stronce, ale na oficjalnym serwisie Rosyjskiego Towarzystwo Wojskowo-Historyczne.

Chodzi o 3 pułki smoleńskie, które brały udział w bitwie ( w sumie po stronie polskiej walczyło 50 pułków). Problem w tym, że te smoleńskie pułki nie miały nic wspólnego z Rosją. Walczyli w nich Rusini, podobnie zresztą jak w części pułków litewskich. Rusinami w tamtym czasie nazywano dzisiejszych Białorusinów i Ukraińców. Moskwa była wtedy stolicą Wielkiego księstwa Moskiewskiego, a mieszkańcy księstwa zwali się Moskwiczanami.
W każdym razie czekamy teraz na kolejne rewelacje z Kremla. Pewnie niedługo dowiemy się, że pod Grunwaldem Armia Czerwona pobiła faszystowskie Niemcy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Johann #1777813 | 178.43.*.* 17 lip 2015 16:48

    Tak, pobili ich... na Plutonie chyba:-DDDDDDD

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz