Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Kamianka: Trwa remont drogi powiatowej

2015-07-20 08:45:07 (ost. akt: 2015-07-20 10:30:04)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Podziel się:

Ciąg komunikacyjny na trasie Goworowo-Kamianka-Pomian zyska nowe oblicze. Właśnie trwają tam prace remontowe. Odcinek liczy ok. 4,5 km i poddany jest gruntownej przebudowie.

Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. funduszy klęskowych, tj. pieniędzy na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez powodzie. Pozostałe środki pochodzą z budżetów gminy Rzekuń i powiatu ostrołęckiego.

- W miejscowości Kamianka trwają prace związane z wzmocnieniem poboczy tj. wymiana gruntu, uporządkowanie terenu wokół korony drogi, m.in. wykarczowanie drzew i usuniecie korzeni. W następnej kolejności odcinek ten poddany zostanie recyklingowi a następnie położona zostanie tam trzywarstwowa nawierzchnia. Przed miejscowością położono już nowy asfalt i przywrócono profil drogi. Po przebudowie droga będzie miała 8 metrów szerokości. Jezdnia wynosić będzie 6 metrów. Po obu jej stronach biec będą 1-metrowe pasy przeznaczone dla ruchu pieszo- rowerowego - informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe „Ostrada”. Droga ma zostać oddana do użytku pod koniec sierpnia.
[kz]

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB