Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Ostrołęka: "Biorąc nie jesteś sobą" - akcja profilaktyczna przeciw uzależnieniom

2015-07-22 09:25:03 (ost. akt: 2015-07-22 10:39:10)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Podziel się:

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostrołęce we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie realizuje w ramach „Radosnego Świetlicobusu” – Projekt „Profilaktyczny Program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Pracownicy Inspekcji Sanitarnej uczestnicząc w akcjach MOPR-u ze „Świetlicobusem” przekonują palących rodziców o skutkach palenia tytoniu. Uczestnikom akcji mierzone jest ciśnienie, palaczom – tlenek węgla w wydychanym powietrzu, prezentowane są walizki edukacyjne w 3D. pokazujące szkodliwy wpływ dymu tytoniowego na ludzkie organy. jak również dotyczące skutków zażywania narkotyków oraz nadużywania alkoholu. Ponadto prezentowana jest "szczęka palacza" i "paląca lalka Sue w ciąży" obrazująca powstawanie płodowego zespołu nikotynowego. Chętnym można również wyliczyć BMI przy pomocy specjalistycznej wagi.

W ramach akcji prowadzona jest dystrybucja ulotek na temat bezpiecznych wakacji oraz profilaktyki nałogów, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki nowych narkotyków – tzw. dopalaczy. Ulotki pt. "Biorąc nie jesteś sobą" i "Dopalacze to śmierć" budzą szczególne zainteresowanie młodych ludzi, ze względu na falę zatruć tymi srodkami w ostatnim okresie w Polsce.
Prozdrowotna akcja ostrołęckiego Sanepidu prowadzona 22 lipca br. od 10.00 do 14.00 na ul. Kołobrzeskiej jest już dziesiątą akcją przeprowadzoną w ramach Projektu "Radosny Świetlicobus” dla mieszkańców naszego miasta - informuje Małgorzata Bednarska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce.
[kz]

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB