Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Ostrołęka: Budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na finiszu

2015-07-24 13:19:11 (ost. akt: 2015-07-24 15:09:15)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Ostrołęki

Podziel się:

W ubiegłym roku miasto podpisało umowę na dofinansowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Na jej mocy do kasy samorządu trafi ponad 2 miliony złotych. Budynek juz dawno wymagał gruntownego remontu. Niebawem jego użytkownicy będą się mogli cieszyć z nowego obiektu.

Fundusze pozyskane na rozbudowę SOS-W to środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które stanowią blisko 50 procent kosztów. Nowy blok dydaktyczny dla dzieci i młodzieży stoi już prawie gotowy.
- Mogę śmiało wyrazić zadowolenie z postępów na terenie budowy. Wykonawca firma Kolbud z Kolna sprężył się i zakończy inwestycję przed terminem umownym. Roboty obejmowały rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczo-garażowego, wycinkę drzew kolidujących z budową nowego obiektu oraz kompleksową budowę nowego segmentu dydaktycznego z łącznikiem, który stanowić będzie połączenie z istniejącym budynkiem ośrodka. Ponadto przebudowane zostaną ciągi pieszo-jezdne. Powstaną też nowe miejsca postojowe. W II etapie wykonamy termomodernizację oraz remont istniejącego budynku SOS-W, co również będzie sfinansowane z dotacji PFRON - informuje Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.
[kz]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB