Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Powiat: Obywatelskie zatrzymanie pijanych motorowerzystów

2015-07-27 12:24:53 (ost. akt: 2015-07-27 12:36:05)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Podziel się:

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce tylko w czasie ostatniego weekendu udaremnili jazdę dwóm nieodpowiedzialnym motorowerzystom, który jeździli po drogach naszego powiatu, dodatkowo przewożąc pasażerów. Za nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pierwszy z motorowerzystów został zatrzymany w sobotni poranek w Lipnikach na terenie gminy Łyse. Policjanci patrolujący teren tej gminy zauważyli kierującego motorowerem, który przewoził pasażera bez wymaganego przepisami kasku ochronnego. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że jechało nim dwóch mieszkańców tej gminy w wieku 40 i 47 lat. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że znajdują się w oni pod wpływem alkoholu. Kierujący motorowerem miał 2,1, a pasażer 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugi przypadek został zgłoszony przez odpowiedzialnego obywatela, który rozumie jak ogromne zagrożenie stwarzają na drodze pijani kierowcy. - Według zgłaszającego, dwóch mężczyzn przewróciło się na motorowerze, a kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy okazało się, że mieszkaniec gminy Kadzidło przewożąc pasażera w pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i się przewrócił. Pasażer pojazdu uciekł z miejsca zdarzenia, natomiast zgłaszający ujął kierującego oraz uniemożliwił mu dalszą jazdę. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie 2,4 promila alkoholu. Mężczyźni mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ biorąc pod uwagę liczbę promili ich jazda mogła się zakończyć tragicznie.
- Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś znajdujący się pod wpływem alkoholu chcę wsiadać za kierownicę. Takie zachowanie z pewnością może uratować życie osobie, która decyduję się na nieodpowiedzialne zachowanie, jak również innym niewinnym użytkownikom dróg - apeluje mł. asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.
[kz]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB