Ostrołęka: Lekkoatleci UKS7 dali z siebie wszystko na Olimpiadzie Młodzieży

2015-08-10 19:01:29 (ost. akt: 2015-08-10 20:49:06)

Autor zdjęcia: UKS Siódemka Ostrołęka

Podziel się:

5 – 7 sierpnia odbyła się Łodzi XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Spośród zawodników UKS Siódemka Ostrołęka, którzy startowali na imprezie, najwyższą lokatę zanotowała, w konkursie trójskoku, Kornelia Suchecka, osiągając w swojej najlepszej próbie odległość 11,77m (rekord życiowy), przegrywając walkę o brązowy medal zaledwie o 1 centymetr.

Zawodniczka gospodarzy z RKS Łódź zepchnęła Kornelię z medalowej pozycji w ostatnim swoim skoku, osiągając odległość 11,78m, co spotkało się ze sporym zdziwieniem siedzących na trybunach trenerów, gdyż miejsce w którym wylądowała nie wskazywało na tak znaczną odległość, ale jak wiadomo „ściany pomagają gospodarzom”. Kornelia zajęła także 11 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,15m (5,33m w eliminacjach).

Na 7 pozycji bieg na 1500m ukończył Daniel Gadomski – osiągając czas 4:11,66s, a 18 w tej samej konkurencji był Karol Kudrzycki – 4:18,58s. Biegi na 1500 metrów (2 serie) rozgrywane były w dużym upale (34 stopnie C) i trudno było pokusić się o lepsze rezultaty. Nasi zawodnicy nie wytrzymali tempa i opadli z sił w samych końcówkach swoich biegów.

Czwarta z reprezentantek UKS 7 – Aleksandra Grzyb wystąpiła obiecująco w eliminacja skoku w dal, gdzie osiągnęła drugi w swojej karierze rezultat – 5,37m i pewnie kwalifikując się do finału. Niestety następnego dnia rano w eliminacjach trójskoku już w pierwszej próbie skręciła nogę i z rezultatem 11,04 zajęła 14 miejsce w Mistrzostwach. Ola, mimo bólu i spuchniętej nogi, na własną prośbę wystąpiła także w finale skoku w dal, osiągając odległość 4,69m i zajmując 12 miejsce.

W sumie UKS Siódemka zdobył 20 punktów we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży i zajął 52 miejsce na 226 sklasyfikowanych klubów. W całej Olimpiadzie wystartowało 868 najlepszych w swoich konkurencjach zawodników z 230 klubów z całej Polski.