Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wnuczek może mieć problem. Nie daj się oszukać

2015-08-22 12:32:45 (ost. akt: 2015-08-22 12:36:37)
Na dajmy się wykiwać oszustom!

Na dajmy się wykiwać oszustom!

Autor zdjęcia: Policja Płońsk

Podziel się:

Zbliża się koniec wakacji. Wraz z nim "wnuczek" może mieć problem. Zanim zdecydujesz się na pomoc, zastanów się czy twój rozmówca jest tym, za kogo się podaje. Nie wypłacaj pochopnie pieniędzy, nie wpuszczaj nieznajomych do mieszkania, sprawdzaj każdą dziwną i podejrzaną sytuację. Przestrzegajmy przed takimi sytuacjami naszych bliskich i rodzinę, bo może do nich nie dotarły apele policji.

Pamiętaj: Gdy dzwoni do Ciebie „wnuczek”, bez względu na okoliczności jakie podaje, czy miał wypadek, czy też jest poważnie chory, po zakończeniu rozmowy skontaktuj się z nim jeszcze raz, ale tym razem pod numerem telefonu, który posiadasz od dawna. Zwłaszcza, jeżeli wnuczek powie, że zmienił numer telefonu należy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Gdy skontaktujesz się ze swoim wnukiem, który zaprzeczy tragicznym opisom, nie wahaj się, dzwoń pod nr 997. Nie kontaktuj się z nikim innym. Na miejsce przyjadą policjanci. Takie działanie pozwoli zatrzymać oszustów, którzy za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Oszust może podawać się także za policjanta. Najprościej jest poprosić o okazanie legitymacji. Pamiętaj policjant nieumundurowany ma obowiązek okazani legitymacji służbowej. Takiego obowiązku nie ma policjant w mundurze. Okazanie legitymacji nastąpi dopiero po Twoim żądaniu. Oszuści mogą też dzwonić podając się za policjantów. Nie daj się nabrać, zadzwoń pod nr 997 i poinformuj dyżurnego o swoich podejrzeniach - apeluje o ostrożność st.asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.
[kz]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB