Rzekuń: Kolarska walka z czasem zakończona

2015-08-25 21:55:41 (ost. akt: 2015-08-25 22:03:00)

Autor zdjęcia: Pijący_mleko

Podziel się:

Jarosław Kobyliński pochodzący z Makowa Mazowieckiego, a na stałe mieszkający i trenujący w Angielskim klubie „IPSWICH BC” został najlepszym kolarzem jazdy indywidualnej na czas, która odbyła się w sobotę 15 sierpnia 2015r. w Rzekuniu. Impreza organizowana przez Klub Kolarski 24h cieszyła się rekordowym zainteresowaniem uczestników.

W rzekuńskiej imprezie "KURPIE MTB - CZAS" wzięło udział 82 zawodników i zawodniczek. Kolarze mieli do pokonana dziesięć kilometrów przez miejscowości Rzekuń, Drwęcz i Zapieczne. Jazda przez miejscowości gminy Rzekuń i Troszyn była bardzo emocjonująca, co potwierdzają bardzo dobre wyniki. Wielu zawodników zapowiadało poprawienie swoich czasów z ubiegłego roku ale mocny wiatr pokrzyżował plany niektórym zawodnikom – relacjonuje zawody Marek Karczewski, organzator czasówki.
Najlepszym zawodnikiem zawodów został Jarosław Kobyliński – Ipswich BC, Maków Mazowiecki, pobił on ubiegłoroczny rekord trasy i dojechał do mety w czasie 14:43. Drugi był Dawid Załęgowski - Ibox Grawitan MTB Team, Warszawa. Najlepszym ostrołęczaninem został Artur Budny – BSA PRO Tour, który w kategorii Open zajął trzecie miejsce z czasem 15:12 ex aequo z Janem Tenderenda – Deutsche Bank Bike Team, Warszawa.
Wśród pań najszybszą zawodniczką okazała się Bożena Bednarczyk – Zakręcona Ostrów, Grębki, która do mety dotarła z czasem 18:06. Druga była Iwona Wódkiewicz z Przsnysza czas 18:24, a trzecia Aleksandra Jackiewicz z Sokółki czas 18:29.
Dzieci rywalizowały na tym samym dystansie i w bardzo dobrych czasach docierały do mety. Wśród chłopców najszybszy był Kamil Grabowski – KK24h, Nowa Wieś – 22:38, drugi Kacper Mocek – KK24h, Nowa Wieś – 24:03, trzeci Adrian Bednarczyk – KK24h, Ostrołęka – 24:37.
Dziewczęta na dowolnych rowerach nie ustępowały chłopcom i czasówkę przejechały w czasie: Marta Gawek – KK24h, Ostrołęka – 23:41 i Barbara Karczewska – KK24h, Czarnowiec – 26:00