Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Aleksandra Dzwigała Mistrzynią Polski Juniorów AZS w skoku w dal

2015-08-31 15:26:24 (ost. akt: 2015-08-31 15:32:06)

Autor zdjęcia: Archiwum zawodniczki

Podziel się:

W miniony weekend w Białej Podlaskiej rozegrane zostały lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów AZS w których wzięła udział ostrołęczanka Aleksandra Dzwigała reprezentująca barwy AZS AWF Warszawa. Dzwigała startowała w dwóch konkurencjach – skok w dal i sprint na 100m.

W skoku w dal zdecydowaną przewagą zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorów AZS z wynikiem 5,60m (wiatr +0,4m/s) co jest nowym oficjalnym rekordem życiowym lekkoatletki.

W sprincie na 100m ustanowiła także swój nowy rekord życiowy – 12,85s co dało jej awans do finału, gdzie ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji z wynikiem finałowym 13,03s. Czas eliminacyjny Dzwigały na 100m - 12,85s był trzecim rezultatem w Mistrzostwach Polski Juniorów AZS w Białej Podlaskiej.

Dzwigała trenuje w warszawskim AZS AWF pod kierunkiem Michała Łukasiaka, w okresie wakacyjnym przygotowywana była do startu na Mistrzostwach Polski przez Marka Mierzejewskiego, trenera ostrołęckiej UKS Siódemka, który wychował w swojej karierze wielu Mistrzów Polski – w tym także obecnego trenera Aleksandry – Michała Łukasiaka.

Ostrołęczanka jest także aktualną Mistrzynią Warszawy w skoku w dal oraz wicemistrzynią Warszawy w sprincie na 100m. Klasyfikowana jest w czołówce najlepszych polskich lekkoatletek. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Andersa w klasie lekkoatletycznej w Warszawie.
[kz]


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB