Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Pożar torfowiska Karaska opanowany. Trwa szacowanie strat

2015-09-03 14:35:12 (ost. akt: 2015-09-03 15:16:18)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Myszyniec

Podziel się:

Strażakom i leśnikom udało się opanować pożar rezerwatu „Torfowisko Karaska” w Nadleśnictwie Myszyniec. Walka z ogniem trwała od chwili wybuchu pożaru we wtorek 1 wrzesnia do czwartku 3 września. teraz trwa dogaszanie pogorzeliska, ale wciąż istnieje realne zagrożenie odnowienia sie ognia. Trwa szacowanie strat, jednak straty jakie poniosła natura są wprost nie do oszacowania.

Już w środę późnym popołudniem pożar rezerwatu „Torfowisko Karaska” w Nadleśnictwie Myszyniec był na tyle opanowany, że można było wycofać z akcji samoloty gaśnicze „Dromadery”. W czwartek 3 września trwa już tylko dogaszanie pożarzyska. Straty wywołane przez ogień, który objął 17 hektarów rezerwatu są jeszcze nieoszacowane. Podobnie jak koszty akcji, które jednak bez wątpienia będą bardzo wysokie. Godzina lotu „Dromadera” to koszt rzędu 7 tys. zł, a podczas gaszenia „Karaski” w powietrzu było nawet sześć samolotów - informuje Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.
Jak juz informowaliśmy, zachodzi podejrzenie, że ktoś celowo podłożył ogień. Nad sprawa pracuje policja i biegły w zakrsie pożarnictwa.

Zdjecia z pożaru oraz wiecej informacji na temat tragedi w rezerwacie znajdziecie w artykułach: Znów płonie Torfowisko Karaska. Straż walczy z żywiołem z ziemi i powietrza i Policja poszukuje podpalacza rezerwatu. Sprawę bada biegły w zakresie pożarnictwa
[kz]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna ZyśkKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB