Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

InQbator 2015 - drugi dzień teatralnych emocji na ulicach Ostrołęki

2015-09-18 21:03:28 (ost. akt: 2015-09-19 19:57:18)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Drugi dzień festiwalu teatralnego w Ostrołęce sprawił, że wielu ostrołęczan postanowiło dołączyć do tego niezmiernie ciekawego widowiska. Było co oglądać, bo w sali Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprezentowały sie teatry z Polski i Francji, a w plenerze, na parkingu przed OCK odbyła sie barwna parada wraz z Teatrem A3 w spektaklu "Zmysły".

Aktorzy wciągnęli do swojego spektaklu także widzów, którzy aktywnie wzięli udział w tym teatrze dla oczu, uszu i ducha. Spektakl zachwycił swoją nieprzewidywalnością, cyrkowym humorem i jarmarcznym komizmem. Mogliśmy oglądać Śpiewające Uszy, Stepujące Gałki Oczne, wielki Nosem z Gilem czy Pomocną Dłoń, która jeździła na rowerze, a nawet, o dziwo, stawała na rękach. Te surrealistyczne niekiedy sceny mogliśmy oglądać wśród kolorów, zabawy i głośnego śpiewu. Wspólnie z aktorami, widzowie przeszli spod centrum kultury pod scenę przy Kupcy, gdzie Gałki Oczne dały pokaz swojego kunsztu w zakresie stepowania. Warto było wejść w ten specyficzny klimat. Tyle absurdów otacza nas w życiu, że z Teatrem A3 poczuliśmy się jak w domu.

Wśród wieczornych spektakli była także ciekawa wersja Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa. Ten plenerowy spektakl ruchowy nie był wierną ilustracją powieści, ale swobodną wizją autorską, choreograficzną, obfitującą w głębokie treści natury mistycznej. Pokazała widzom współczesnych ludzi, ich życie i prpblemy, a także uczłowieczone postaci Chrystusa i Szatana. To efektowne, bardzo współczesne spojrzenie na prozę Bułhakowa, nadal pokazywało nam odwieczną walkę między dobrem i złem.

Ale gdzie była reszta ostrołęczan? Mamy nadzieję, że dołączycie w sobotę i nie uznacie, że leżenie w domu przed TV jest lepsze od obcowania z teatrem i sztuką. Zapraszamy na kolejny dzień InQbatora

19 września (sobota)
15.00 Ważne sprawy - Fundacja Sztuka Ciała (scena przy DH Kupiec)
16.30 Marionetarium Clauna Pinezki - Teatr Pinezka (scena przy DH Kupiec)
17.30 Milonga - zapraszamy do tanga (plac przy DH Kupiec)
18.30 Plan lekcji - Teatr A3 (scena przy DH Kupiec)
20.00 Light Soul - Quartet DEK.RU (Ukraina) (sala widowiskowa OCK)
21.30 Poza czasem Teatr Akt (parking przy ul. Prądzyńskiego)
[kz]


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB