Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Maratończycy z Ostrołęki pobiegli w maratonie wileńskim

2015-09-22 12:53:19 (ost. akt: 2015-09-22 12:56:56)
Maratończycy: (od lewej) Ryszard Ropiak, Norbert Siemiątkowski, Piotr Nabiałek, Arkadiusz Zyśk

Maratończycy: (od lewej) Ryszard Ropiak, Norbert Siemiątkowski, Piotr Nabiałek, Arkadiusz Zyśk

Autor zdjęcia: fot. Piotr Ordziejewski

Podziel się:

Czterech śmiałków reprezentujacych barwy Ostrołęki wyjechało na 12. edycję Danske Bank Vilniaus Maratonas, najwięszką imprezę biegową na Litwie. Grupa wyruszyła w składzie: Ryszard Ropiak, Piotr Nabiałek, Arkadiusz Zyśk i Norbert Siemiątkowski. Opiekunem grupy był Piotr Ordziejewski. Maratończycy przebywali w Wilnie od 12 do 14 września br. i poza wyzwaniami sportowymi, mogli też zwiedzić urocze zakątki Litwy i spotkać się z tamtejszymi Polonusami w Niemenczynie.

Ośrodek Kultury Polskiej w Niemenczynie przyjął ich ciepło i serdecznie. Grupa zwiedziła też stolicę Litwy z jej uroczymi zakątkami i widokami. W niedzielę 13 września czwórka naszych zawodników stanęła na starcie Danske Bank Vilniaus Maratonas. Ciekawostką jest, że Piotr Nabiałek, debiutujący w maratonie ma 27 lat, a weteran biegów – Ryszard Ropiak 71 lat. Dzieli ich 44 lata, ale łączy miłość do sportu i aktywności fizycznej. Takie inicjatywy pokazują, że biegać można niezależnie od wieku, pochodzenia, czy strażu biegania. Sport i pasja do biegania łączy wszystkich.

- Trasa nie należała do najłatwiejszych - wspomina Ryszard Ropiak, który jest maratońskim weteranem. - Były trudne momenty, a podłoże brukowe nie sprzyjało osiąganiu dobrych wyników. Jeden z etapów biegu wiódł przez Stare Miasto, obok dużego wzniesienia, na którym niegdyś toczone były walki o niepodleglość.- dodaje biegacz. Maraton wystartował w samym sercu stolicy - z Placu Katedralnego, nastepnie wzdłuż rzeki Wilii, przez Vingis park i urokliwe Stare Miasto, które zaliczono do światowego dziedzictwa UNESCO. W sumie maratończycy przebiegli 42,195 km. Z grupy reprezentującej Ostrołękę, najlepszy czas zanotował Arkadiusz Zyśk, reprezentujący klub KS ARCO Ławy, uzyskując 3,40,44 sek. Drugi był Norbert Siemiątkowski, także z klubu KS ARCO Ławy z czasem 3,52,10 sek. Trzeci na mecie zameldował się Piotr Nabiałek z klubu KK24H, który debiutował w maratonie i uzyskał czas 4,4,6 sek.

Ryszard Ropiak, reprezentujący KURPIE Myszyniec, w swojej kategorii wiekowej 70-latków przybiegł trzeci i uzyskał czas 4,31,35 sek. Pan Ryszard to prawdziwy weteran maratonów. W swoim życiu przebiegł ich już 193 i w najbliższym czasie planuje dobiec do okrągłej liczby 200 maratonów. W kolejnych maratonach wystartuje jeszcze w tym roku, przed nim także zmagania w nadchodzącym roku. Ryszarda Ropiaka w startach wspiera Prezydent Miasta Ostrołęki.
[kz]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB