środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

W Ostrołęce 100 osób protestowało przeciwko imigrantom z Afryki i Bliskiego Wschodu

2015-09-26 23:06:31 (ost. akt: 2015-09-27 10:58:44)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Manifestacja wobec napływowi imigrantów do Polski, zgromadziła w Ostrołęce niemal setkę osób, którym nie podoba się stanowisko rządu polskiego oraz Unii Europejskiej wobec otwarcia granic dla uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Protest zorganizowała Młodzież Wszechpolska, przy współudziale Narodowej Ostrołęki i kibiców.

Na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego ostrołęczanie mogli dać wyraz swojego niezadowolenia i oporu wobec polskiej polityki ws. uchodźców oraz postępującej islamizacji Europy i świata.
Z ust przedstawicieli ugrupowań, które właczyły się w organizację manifestacji, popłynęło wiele gorzkich słów pod adresem rządzących, którzy zapominają o rodakach tu w Polsce, o repatriantach na wschodzie, ale chętnie przyjmują młodych, zdrowych imigrantów, którzy chcą żyć u nas z zasiłków socjalnych. - Sprzeciwiamy się sprowadzaniu do Polski imigrantów oraz absurdalnej polityce polskiego rządu. Takie działanie jest szkodliwe zarówno dla naszej kultury, jak też ekonomicznie jest nieopłacalne. Małe państwa jak Czechy czy Węgry mogą odmówić przyjęciu imigrantów, a Polska tego nie robi. To wstyd - mówił nam Mateusz Bałazy, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Przemówienie lidera ostrołęckich Wszechpolaków przerywane były wspólnymi okrzykami, wśród których nie zabrakło haseł wymierzonych przeciwko islamizacji, ale też zwrotów narodowościowych, antyeuropejskich i antyrosyjskich, zaś dwa główne hasła protestu widniejące na dużych transparentach to: "Ostrołęka głośno krzyczy, nie dla tej islamskiej dziczy", oraz "Kolor wnuków wybierzcie sami, albo czarni, albo biali".

Podobne manifestacje odbyły się 26 września w wielu miastach całej Polski.
[kz]


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB