Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Francja-elegancja w przedszkolu Kangurek

2015-10-01 14:24:04 (ost. akt: 2015-10-01 14:56:06)

Autor zdjęcia: Punkt Przedszkolny Kangurek

Podziel się:

Przedszkole Kangurek obchodziło we wrześniu Tydzień Francuski. W tym czasie dzieci mogły zdobyć wiedzę na temat tego kraju, odbyć wirtualną podróż po Francji, nauczyć się wielu nowych słów, zabaw oraz poznać ważne punkty na mapie Francji.

- Dzięki codziennym spotkaniom z rodowitym Francuzem Pascalem Martinem, dzieci poznawały francuskie słowa oraz bawiły się w tradycyjne francuskie zabawy, które umilają czas małym mieszkańcom największego kraju Unii Europejskiej. Przedszkolaki nauczyły się między innymi nazw zwierząt, części ciała, cyfr, słów związanych z pożywieniem oraz nazw kolorów w języku francuskim.

Podczas pierwszego dnia dzieci poznały barwy narodowe Francji oraz główne zabytki Paryża, a następnie wykonały francuską flagę. Następnego dnia przedszkolaki przygotowały pyszne "ślimaczki" z ciasta francuskiego. Kolejne dni upłynęły przy zabawach i tańcach francuskich. Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą głównych atrakcji Francji. Duże zainteresowanie wśród dzieci wywołały zdjęcia z Disnaylandu. Ostatniego dnia zasiedliśmy do wspólnego francuskiego śniadania. Przy francuskiej muzyce, z bagietką w ręku czuliśmy się jakbyśmy byli w Paryżu. Był to wspaniały tydzień pełen atrakcji. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na spotkania z panem Pascalem, aby poznać kolejne francuskie słówka.
Była to niezapomniana podróż, która z pewnością przybliżyła nam jeden z najpiękniejszych krajów Europy relacjonuje tydzień francuski Aleksandra Kutyła, dyrektor Punktu Przedszkolnego „Kangurek”.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB