środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Jedna osoba ranna podczas zdarzenia w Stora Enso Poland

2015-10-05 19:28:28 (ost. akt: 2015-10-06 10:43:46)

Autor zdjęcia: KM PSP Osrołęka

Podziel się:

Na terenie zakładu Stora Enso doszło do zwarcia instalacji eletrycznej w magazynie papieru, w wyniku czego powstał pożar. Jeden z pracowników zauważył ogień i sam podjął czynności gaśnicze. Niestety w wyniku prób ugaszenia pożaru pracownik został ranny. na pomoc wezwano strażaków oraz jednostki ratownicze.

Spokojnie, to tylko ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze z elementami ratownictwa medycznego przeprowadzone przez strażaków na terenie Stora Enso Poland w Ostrołęce. Do akcji przystapili w ubiegły czwartek 1 października o godzinie 13.00. Ćwiczenia poprzedzone były szkoleniem i doskonaleniem pionu operacyjnego oficerów wsparcia rejonu północnego.

Założeniami do ćwiczeń było sprawdzenie możliwości taktycznych PSP, doskonalenie gaszenia pożaru w tego typu obiektach, sprawdzenie przygotowania obiektu i pracowników do podejmowania działań w przypadku pożaru oraz sprawdzenie wyszkolenia obsad ratowniczych.

W ćwiczeniach wzięło udział 12 zastępów z trzech plutonów wsparcia: "Pożar - Fabryka", "Katastrofa" i "Wichura". Założeniem do ćwiczeń było zwarcie instalacji elektrycznej w magazynie papieru, w wyniku czego powstał pożar. Po zauważeniu ognia pracownik podjął działania gaśnicze, w wyniku których został ranny. Ćwiczenia odbyły się zgodnie z założeniami, a po ich zakończeniu strażacy zapoznali się z terenem zakładu i podsumowali ćwiczenia. Obecni na ćwiczeniach byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB