Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Utrudnienia w ruchu są, ale póki co, tragedii nie ma. Policja monitoruje sytuację

2015-10-06 11:14:38 (ost. akt: 2015-10-07 08:30:35)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Dużo większych korków spodziewali się mieszkańcy Ostrołęki i powiatu w związku z zamknięciem ruchu na moście Madalińskiego. Tymczasem ogromnej tragedii nie ma, ale zauważalne jest wzmożenie ruchu i utrudnienia. Każdy próbujący przedostać się przez starą przeprawę na Narwi powinien uzbroić się w cierpliwość i wyjechać kilkanaście minut wcześniej, aby zdążyć na czas.

Do akcji włączyła się też ostrołęcka policja, która cały czas monitoruje ruch wokół ronda im. ks. Siemowita III w Ostrołęce i wprowadza ręczną regulacje ruchem w celu usprawnienia przejazdu wszystkim kierującym.

- Policjanci będą monitorować natężenie ruchu w tym rejonie miasta szczególnie w godzinach rannych i popołudniowych. Codziennie funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki w godzinach 7.00-9.00 i 15.00-17.00 będą kontrolować płynność ruchu, a w razie potrzeby podejmować ręczną regulację ruchem na skrzyżowaniu ul. Traugutta z Bogusławskiego i ronda im. ks. Siemowita III. W przypadku ręcznej regulacji ruchem wystarczy obserwować policjantów i jechać według pokazywanych poleceń.

Przypominamy, że w hierarchii ważności, osoba kierująca ruchem zajmuje najwyższą pozycję. Oznacza to, że polecenia przez nią wydawane są ważniejsze, niż sygnalizacja świetlna czy znaki drogowe. Ogólna zasada jest prosta – jeśli policjant stoi bokiem do kierowcy, na skrzyżowanie można wjechać. Jeśli jest odwrócony przodem lub tyłem, oznacza to zakaz wjazdu na skrzyżowanie. Gdy podnosi rękę, daje sygnał, że wkrótce zamknie jeden kierunek ruchu i otworzy inny - informuje mł. asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Policja apeluje o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów czuwających nad bezpieczeństwem i organizacją ruchu oraz o zachowanie szczególnej ostrożności.
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. franky #1831900 | 83.24.*.* 8 paź 2015 21:46

    w normalnych godzinach jest ok, ale faktycznie w godzinach szczytu tragedia

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zdfg #1830393 | 176.109.*.* 6 paź 2015 23:19

    To chyba policja i autorzy tekstu żyją w innej, alternatywnej, rzeczywistości. Ludzie po 2 godziny w korku rano stali.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz