Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Uwaga na oszustów! Ostrołęczanka straciła 10 tys. zł

2015-10-12 14:15:41 (ost. akt: 2015-10-12 14:30:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Podziel się:

67-letnia kobieta padła ofiarą oszustów grasujących na terenie Ostrołęki i powiatu. Ostrołęczanka straciła 10 tys. zł, a wszystko za sprawą fałszywej wnuczki, która poprosiła telefonicznie o pomoc. Seniorka uwierzyła jej oraz mężczyźnie, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego.

- W piątek 9 października przed południem, seniorka z Ostrołęki odebrała telefon od fałszywej wnuczki. Kobieta nie dała się nabrać, po chwili telefon zadzwonił po raz drugi. Tym razem dzwonił mężczyzna podający się za policjanta CBŚP. Poprosił ostrołęczankę o pomoc. Miała ona polegać na przekazaniu pieniędzy, które pozwolą na zatrzymanie oszustki. Niestety seniorka się zgodziła. W taki sposób przekazała ona oszustom 10 000 złotych. O wszystkim rodzina pokrzywdzonej poinformowała policję. Postępowanie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.
Apelujemy po raz kolejny: Nie dajmy się oszukać. Policjant nie będzie prosił o wykorzystanie prywatnych pieniędzy w działaniach służbowych. Co więcej, odwiedzi nas w miejscu zamieszkania okazując legitymację służbową. Apel ten kierowany jest do seniorów, jak również ich rodzin. Rozmawiajmy z naszymi bliskimi, wskazując metody działania sprawców. Jak pokazują ostatnie lata, metody działania oszustów są ciągle rozbudowywane. Oszuści mogą podawać się za wnuków, policjantów czy księży. Każdy z nas ma wpływ na to, by wśród ofiar nie było naszych bliskich i znajomych - informuje podkom. Sylwester Marczak.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB