Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Zawyją syreny alarmowe na Mazowszu

2015-10-12 21:02:40 (ost. akt: 2015-10-12 21:05:50)
Nadawane sygnały alarmowe będą miały charakter ćwiczebny i nie będą związane z wystąpieniem zagrożenia

Nadawane sygnały alarmowe będą miały charakter ćwiczebny i nie będą związane z wystąpieniem zagrożenia

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

13–15 października między godziną 6.00 a 19.00 w 44 mazowieckich miastach uruchomione zostaną syreny alarmowe. Będzie to test systemu ostrzegania towarzyszący ćwiczeniom RENEGADE – SAREX 15/II, organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W ramach ćwiczeń uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syreny. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez dźwięk ciągły – również trzyminutowy. Włączenie syren alarmowych jest jednym z elementów ćwiczenia związanym z epizodem zakładającym naruszenie przestrzeni powietrznej kraju.

Komunikat o głośnych próbach syren alarmowych przekazuje się do regionalnych i lokalnych środków masowego przekazu oraz Regionalnego Systemu Ostrzegania z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Zadanie ostrzegania i alarmowania ludności jest wykonywane przez szefa obrony cywilnej na danym terenie. W województwie jest nim wojewoda, w mieście prezydent lub burmistrz. Syreny są elementem technicznym systemu ostrzegania i alarmowania ludności. Włącza się je w sytuacjach wyjątkowego zagrożenia. Minimum raz w roku powinno sprawdzać się działanie systemu. W województwie mazowieckim test tradycyjnie przeprowadzany jest 1 sierpnia, aby równocześnie symbolicznie uczcić pamięć powstańców warszawskich - informuje Ivetta Biały, rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB