Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Międzynarodowo w ostrołęckim ratuszu

2015-10-13 11:21:52 (ost. akt: 2015-10-13 11:56:12)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Ostrołęki

Podziel się:

Nauczyciele przebywający w Ostrołęce w ramach programu międzynarodowej współpracy szkół Erasmus spotkali sie w ratuszu z Januszem Kotowskim, prezydentem miasta oraz Mirosławem Rosakiem, dyrektorem Wydziału Oświaty UM. Pedagodzy z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Cypru i Litwy goszczą w naszym mieście na zaproszenie 1 Gimnazjum Publicznego im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce.

Podczas spotkania nauczycielie mieli okazję zapoznać się z historia oraz współczesnością naszego miasta. Goście pytali między innymi o liczbę radnych, wielkość budżetu oraz zasady utrzymania szkół i obiektów sportowych przez samorząd. Opowiedzieli też o swoich szkołach, specjalizacjach oraz regionach, z których pochodzą. Na zakończenie goście otrzymali drobne upominki. Po spotkaniu w ratuszu cała grupa udała się do Białowieży, której zwiedzanie jest jednym z punktów pobytu w naszym kraju - czytamy na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki.

W roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego przystąpiło do europejskiego programu ERASMUS PLUS w ramach którego realizowany jest projekt noszący tytuł: „My – młodzi, europejscy przedsiębiorcy”. Celem tego projektu jest rozwijanie oraz promowanie wśród uczniów kultury przedsiębiorczości od najmłodszych lat, ułatwienie zdobywania zatrudnienia, podejmowanie wyzwań oraz współpracy z nauczycielami, rodzicami i lokalna społecznością. Projekt umożliwi także odkrywanie własnych talentów, umiejętności i osobowości oraz wskaże drogę, jak swiadomie dokonywac wyborów związanych z kształceniem i zatrudnieniem, a także otwierania się na rynki zagraniczne. Uczniowie uczestniczący w projekcie poznają podstawy przedsiębiorczości oraz zasady zakładania własnej działalności gospodarczej. Wszystkie zdobyte informacje pomogą młodzieży przygotować się do skutecznej rozmowy kwalifikacyjnej oraz startu w dorosłe życie - informuje Urząd Miasta.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB