Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Konferencja z Kazimierzem

2015-10-13 22:57:03 (ost. akt: 2015-10-13 23:53:31)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Powiat ostrołęcki po raz kolejny pokazał, że należy do grona najlepszych w skali całego kraju. Pod względem inwestycyjnym zajmuje bardzo wysoką, trzecią pozycję wśród samorządów. Na zwołanej konferencji w siedzibie Starostwa Powiatowego podsumowano dokonania oraz przedstawiono plany na przyszłość.

Jak tłumaczył Stanisław Kubeł, starosta ostrołecki, tak wysoką lokatę w rankingu powiat zawdzięcza przede wszystkim dużym inwestycjom drogowym. W tegorocznym, dwunastym już rankingu, powiat ostrołęcki zanotował wynik 299,48 zł. w przeliczeniu na jednego mieszkańca powiatu, co uplasowało go na trzecim miejscu. Warto też wspomnieć o gminach naszego powiatu, które w rankingu inwestycyjnym znalazły się w pierwszej setce powiatów - to miasto myszyniec, gmina Rzekuń oraz gmina Troszyn.

Ranking inwestycyjny przygotowywany jest przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” oraz Uniwersytet Warszawski. Ocenie poddawane są województwa, miasta wojewódzkie, powiaty grodzkie, powiaty ziemskie, miasta na prawach powiatu, inne miasta oraz gminy wiejskie. Pod uwagę brane są wszystkie inwestycje samorządowe skierowane na rozwój infrastruktury techniczne, czyli transport, gospodarka komunalna, gospodarka mieszkaniowa.

Stanisław Kube podkreślał, że powiat skupia się w dużej mierze na poprawie jakości dróg i budowie ścieżek pieszo-rowerowych. - Dobra infrastruktura drogowa, istniejąca sieć połączeń komunikacyjnych z innymi regionami zaspokaja potrzeby nie tylko mieszkańców i firm działających na terenie powiatu, ale też umożliwia dalszy rozwój regionu - zaznacza starosta Stanisław Kubeł.

Do największych realizowanych przez powiat w latach 2012- 2014 inwestycji zaliczyć można przebudowę mostów w Myszyńcu i Zdunku wraz z dojazdami - koszt zadania to blisko 11 mln zł.; przebudowę mostów w Sulu i Baranowie wraz z dojazdami - koszt 8, 8 mln zł.; przebudowę drogi powiatowej Olszewo - Borki - Nakły - Działyń - Skrzypek - koszt ponad 8,5 mln zł. W ubiegłym roku powiat rozpoczął kolejną wielomilionową inwestycję, kontynuowaną w tym roku - przebudowę mostów w Brodowych Łąkach i Zawadach wraz z dojazdami - koszt zadania to prawie 17, 8 mln zł.

Podczas spotkania starosta zapowiedział kontynuację budowy tzw. skrótu do Wyszkowa z budową ronda na drodze krajowej nr 60 oraz wiele innych inwestycji. Ponadto przewodniczący Rady Powiatu w Ostrołęce Krzysztof Mróz oraz radny Kazimierz Rzewnicki podziękowali staroście i zarządowi za umiejętne pozyskiwanie środków zewnętrznych. – Każdy samorząd, który wydaje 20% swojego budżetu na inwestycje jest bardzo dobrym samorządem. Powiat ostrołęcki przeznacza tych środków dwa razy więcej - podkreślił radny Rzewnicki.

Na zakończenie konferencji nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii z Kazimierzem Wielkim. Miejmy nadzieję, że bedzie on nadal sprzyjał inwestycjom w naszym regionie.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB