Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Biegi przełajowe na Dzień Nauczyciela w SP nr 1

2015-10-14 20:32:36 (ost. akt: 2015-10-14 21:58:43)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Nikt nie powinien był opuścić tak wyśmienitej zabawy jaką przygotowała dla swoich uczniów Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrołęce. Po raz drugi już, wzorem ubiegłego roku, SP nr 1 zorganizowała biegi przełajowe nad Narwią pod hasłem "Biegnij z Jedynką", w których uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele i dyrekcja. Zabawa była świetna, a co najważniejsze zmobilizowała uczniów do aktywności fizycznej.

W biegach na dystansie 800 m startowały klasy III-VI w odpowiednich grupach wiekowych. Wszyscy, zanim stanęli na starcie, wzięli udział w solidnej rozgrzewce prowadzonej przez nauczycieli wychowania fizycznego.
- Biegi przełajowe są częścią składową większego projektu, który planujemy na 100-lecie szkoły, które wypada w 2018 roku. Chcemy, aby te biegi weszły na stałe w nasz szkolny kalendarz imprez. Jak wiadomo, nasza szkoła jest najstarszą placówką w Ostrołęce i na obchody 100-lecia planujemy wiele wydarzeń, które rozpoczęlismy już na 5 lat przed okrągłym jubileuszem. Planujemy też co roku wyruszać na wycieczki, odwiedzimy grób naszego patrona Stanisława Jachowicza, aby przybliżyć uczniom tę wspaniałą postać. Może uda nam się nawiązać współpracę z innymi szkołami w Polsce, które noszą imię naszego patrona, a może zdołamy zorganizować zjazd absolwentów naszej szkoły. Wiele planujemy, miejmy nadzieję, że nasze plany się powiodą - mówiła Alina Jabłonowska, dyrektor SP nr 1, która nie tylko obserwowała poczynania swoich podopiecznych, ale też czynnie w nich uczestniczyła, biegnąc razem z uczniami cały dystans 800-metrowy.

Wszystkim uczestnikom biegu należą się zasłużone gratulacje. Mimo kiepskiej pogody uczniowie spisali się rewelacyjnie. Każdy, kto ukończył bieg, mógł liczyć na małą nagrodę - zbożowy batonik z musli. Zatem w "Jedynce" zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna górą.
[kz]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB