środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Pobiegnij z psami ze schroniska Canis w Kruszewie

2015-10-16 12:46:01 (ost. akt: 2015-10-17 18:30:32)

Autor zdjęcia: Schronisko Canis w Kruszewie

Podziel się:

Schronisko w Kruszewie kolejny raz organizuje Bieg na 6 łap, w którym wezmą udział psiaki ze schroniska oraz wszyskie osoby chętne, którym los zwierząt nie jest obojetny i zechcą sprawić im i sobie wspaniałą rozrywkę. Zapraszamy w niedzielę 24 października br. Wspólnie będziemy świętować Dzień Kundelka, a po biegu tradycyjnie ognisko.

Bieg na sześć łap to akcja, która ma aktywizować psy ze schronisk poprzez wspólne bieganie.
Pamiętaj, aby nie robić niczego na siłę. Bieganie powinno przynosić radość zarówno Tobie jak i Twojemu podopiecznemu. Do wyboru są dwie trasy biegowo/spacerowa (8 km) i i mini spacerowa (2 km). Wybierz tą, która do Ciebie pasuje.

W Biegu mogą brać udział dzieci do lat 16 wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, osoby w wieku od 16 do 18 lat z pisemną zgodą rodziców/opiekunów prawnych. Wszystkich uczestników prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.
Od godziny 10.00 do 11.00 wydajemy psy na spacer. W celach lepszej organizacji prosimy o zapisy u Marty 504 613 998 lub e- mail schroniskocanis@gmail.com


Zasady BHP podczas biegu
1. Zadbaj o swój komfort - ubierz się wygodnie, załóż sportowe obuwie, zabierz coś do picia podczas biegu.
2. Sprawdź czy szelki są dopasowane do psa, a jeśli ma tylko obrożę to czy nie przejdzie ona przez głowę.
3. Sprawdź czy smycz jest prawidłowo przypięta.
4. Upewnij się czy masz woreczki na psie kupy i garść smakołyków (np. pokrojonych parówek).
5. Utrzymuj odległości między psami, aby nie dopuścić do ewentualnych pogryzień.
6. Pamiętaj, że jeżeli posiadasz psa do biegania to linka jest wyposażona w amortyzator , który umożliwia oddalenie się psa na odległość większą niż mogłoby się wydawać ( dotyczy także smyczy typu flexi).
7. Zachowaj szczególną ostrożność w pobliżu samochodów – dbaj o bezpieczeństwo swoje i psa.
8. Jeśli dojdzie do konfliktu między psami puść smycz i się odsuń NIE ROZDZIELAJ PSÓW najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo. Konflikty często wyglądają groźnie, ale nie niosą za sobą żadnego uszczerbku na zdrowiu psów.
9. Jeśli zaczepi Cię obcy pies podczas biegu, żuć garść smakołyków w jego stronę i oddal się powolnym krokiem. Jeśli pies mimo to nie da Ci spokoju, pamiętaj aby kontakt między psami odbywał się na luźnej smyczy.
10. Dbaj o zdrowie psów – początek jak i koniec spaceru powinien być marszem, aby przygotować psa do wysiłku, a na koniec uspokoić psa przed powrotem do boksu.
11. Utrzymuj psa w tempie na poziomie kłusu.
12. W razie problemów podczas BIEGU skontaktuj się z koordynatorem – Martą Łaszczych 504 613 998 lub p. Wiesławą Rykowską 603 703 468
ZAPRASZAMY, CZEKAMY NA WAS!

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB