Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Seniorzy uczyli sie jak nie dać się oszukać

2015-10-17 08:56:34 (ost. akt: 2015-10-17 18:30:16)
Na dajmy się wykiwać oszustom!

Na dajmy się wykiwać oszustom!

Autor zdjęcia: Policja Płońsk

Podziel się:

Policjanci ostrołęckiej komendy przeprowadzili serię spotkań z seniorami. Dotyczyły one zagadnień mediacji oraz oszustw stosowanych przez sprawców. To niezmiernie wazna inicjatywa, bo dzieki niej seniorzy moga uchronić się przed oszustami, którzy działają coraz odważniej, a ich techniki staja się bardziej wymyślne.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Ostrołęckim Centrum Kultury w ramach Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaprezentowano instytucje mediacji. O jej zaletach mówił naczelnik wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu kom. Andrzej Rydzewski. Spotkanie odbyło się w ramach „Tygodnia Mediacji”. Druga część dotyczyła oszustw jakimi posługują się sprawcy. Najczęściej ich ofiarami padają seniorze. Zwrócono uwagę na metody "na wnuczka" i "na policjanta".

Nastepne spotkanie odbyło się w Dziennym Domu Pobytu Seniora przy klasztorze, a jego organizatorem był MOPR w Ostrołęce. Tu również zwrócono uwagę na zdarzenia w których pokrzywdzonymi bywają osoby starsze. Oprócz mł. asp. Tomasza Żerańskiego, w spotkaniu udział wzięła kpt. Marta Kacprzycka z Państwowej Straży Pożarnej, która wskazywała na bezpieczeństwo pożarowe w miejscu zamieszkania. W obu spotkaniach udział wzięło około 150 osób - informuje podkom. Sylwester Marczak.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB