Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Powiat dofinansuje inwestycje drogowe miasta Ostrołęki oraz sześciu gmin

2015-10-19 16:39:27 (ost. akt: 2015-10-19 20:53:24)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Radni powiatu ostrołeckiego podczas ostatniej sesji, która odbyła się 19 paździenika br., podjęli jednogłośną decyzję, że wesprą finansowo inwestycje drogowe w Ostrołęce oraz sześciu gminach powiatu: w Baranowie, Łysych, Lelisie, Gworowie, Myszyńcu i Rzekuniu. O pomoc do zarządu powiatu zwrócili się samorządowcy z Ostrołęki oraz wspomnianych gmin. Łączna kwota dofinansowania wyniesie 3 mln. 800 tys. zł.

Ponadto gmina Baranowo zwróciła się do starosty o przekaznie na ich rzecz ponad 12 ton stalowych belek, które pozostały po rozebraniu mostów w Zawadach i Brodowych Łąkach. Gmina mogłaby je wykorzystać przy własnych zadaniach. Rada powiatu jednogłośnie przychyliła sie do tej prośby. - Jeśli chodzi o szacunkową wartość tej pomocy finansowej to jest to ok 7 tys. zł. - mówił podczas obrad Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

- W sprawie składania wniosków o dofinansowanie można uzyskać maksymalnie 5 punktów, jednak składający wniosek musi mieć ponad 50 proc. wkładu własnego, w związku z tym chcemy wyjść naprzeciw tym wnioskom, które zostały złożone i udzielić wsparcia w pełnej wysokości i miastu Ostrołęka i gminom, aby każdy mógł uzyskać maksymalną ilośc punktów - przekonywał starosta. W trakcie podejmowania kolejnych uchwał radni jednogłośnie przyznali wsparcie finansowe:
1. miastu Ostrołęka w wysokości 630 tys. zł na realizację przebudowy ulicy Padlewskiego na osiedlu Łazek wraz z oświetleniem ulicznym.
2. gminie Myszyniec w kwocie 1 mln 250 tys. zł na rozbudowę ciągu drogowego Myszyniec - Myszyniec Stary
3. gminie Łyse w wysokości 820 tys. zł. na rozbudowę drogi gminnej Łyse - Lipniki wraz ze zjazdami w ulicę Sosnową i Świerkową,
4. gminie Lelis - 450 tys. zł. na dofinansowanie przebudowy dróg gminnych w ciagu komunikacyjnym Obierwia - Chudek - Baranowo
5. gminie Rzekuń 500 tys. zł na przebudowę i rozbudowę ulicy Miłej, ks. Skłodowskiego i Jana Pawła II wraz z uzupełnieniem infrastruktury technicznej i oświetleniem
6. gminie Goworowo w kwocie 140 tys. zł. na przebudowę drogi gminnej w Ponikwi Dużej
7. gminie Baranowo w wysokości 182 tys. zł. na przebudowę drogi gminnej Gaczyska - Rupin.

Powiat przystąpił także do realizacji w 2016 roku zadania drogowego pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2519W Kadzidło – Łyse – Łączki – etap II” w ramach programu wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 oraz do realizacji w 2016r. inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2512W Czarnia – Bandysie – Zawady oraz przebudowa drogi powiatowej Nr 2514W Myszyniec – Zdunek – Bartniki – etap III” w ramach programu wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Powiat ostrołęcki włącza się również w program rozwoju e-administracji i geoinformacji, co będzie skutkowało zakupem sprzętu, aplikacji oraz unowocześnieniem baz danych poprzez ich cyfryzację.
[KZ]


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB