Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Ekologiczne krowy z Chudka bohaterkami reportażu

2015-10-27 09:52:19 (ost. akt: 2015-10-27 10:31:13)
kadr z programu Pytanie na śniadanie

kadr z programu Pytanie na śniadanie

Podziel się:

Okazuje się, że najlepsze, ekologiczne mleko, od szczęśliwych krów, można znaleźć właśnie na Kurpiach. Przekonali się o tym nie tylko miejscowi, ale też autorzy reportażu, którzy przyjechali do gminy Kadzidło z Warszawy. Z kamerą sprawdzili jak wytwarza się ekologiczne mleko w gospodarstwie Krystyny Domurad w Chudku.

Krowy pani Krystyny Domurad stały się bohaterkami reportażu pt. "Jak powstaje ekologiczne mleko?" wyemitowanego w porannym programie "Pytanie na śniadanie". Reporterka Agnieszka Kozak sama spróbowała ręcznego udoju, a także wypytywała panią Krystynę o tajniki pracy w gospodarstwie. Później prześledziła drogę mleka, od udoju, przez odbiór do mleczarni, obróbkę, pakowanie i wysyłanie do sklepów.

Okazuje się, że aby uzyskać mleko ekologiczne, trzeba przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze krów musi być niewiele, aby można było o każdą należycie zadbać. Bydło musi mieć poza tym duży obszar na wypas i swobodne poruszanie się. Dla ośmiu krów i sześcu jałówek państwo Domurad przeznaczyli 24 hektary pastwiska. Ekologiczna krowa nie jada nic ponadto, co wyprodukuje się w jej rodzimym gospodarstwie. Takie krowy potrzebują przestrzeni, nigdy nie stoja na uwięzi, nie są poganiane, bite, a nawet nie wolno na nie krzyczeć. Tyko szczęśliwe krowy, które się głaszcze i z którymi się rozmawia, dają najlepsze mleko - mówiła Krystyna Domurad. Spotkaliśmy sie z panią Krystyną, która potwierdziła, że krowy dające ekologiczne mleko wymagają większej uwagi i pracy. W gospodarstwie nie można używać nawozów sztucznych i oprysków, więcej przcy trzeba też włożyć w przygotowanie dla nich paszy. Pozostaje tylko jechać i osobiście spróbować tkiego ekologicznego mleka. Na pewno przyjemniej pić mleko, wiedząc, że to prezent od szczęśliwej i zadbanej krowy.

Program nakręcony w gospodarstwie Krystyny Domurad obejrzycie na stronie TVP programu PnŚ.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB