Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Sukcesy pływaków Squatiny na trzech imprezach

2015-10-28 15:22:58 (ost. akt: 2015-10-28 15:52:37)

Autor zdjęcia: Squatina

Podziel się:

Osiągnięcia sportowe i postępy ostrołęckiej Squatiny można było obserwować podczas trzech dużych imprez pływackich - IX Międzynarodowego Meczu Pływackiego Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski w Bielsku Podlaskim, Olimpijczyka w Warszawie oraz Ciechanowskiego Grand Prix. Na wszystkich młodzi pływacy zaprezentowali się wspaniale, chociaż klub Squatina może pochwalić się dopiero 3-letnim stażem.

- W miniony weekend Dzieci ze Squatiny wczesnym rankiem wyruszyły na Międzynarodowy Mityng Pływacki. Krótka pływalnia w Bielsku Podlaskim była bardzo dobrze niosącym ogniwem do uzyskania najlepszego obecnie wyniku w Polsce przez Marię Murawską. Zawodniczka uzyskała najlepszy obecnie czas w Polsce na 50 metrów stylem dowolnym – 0:28,60 zdobywając złoty medal. Drugie złoto Marysia wygrała za 100m stylem motylkowym. W minione weekendy Marysia startując treningowo w Ciechanowie i Warszawie zdobywała kolejne złote medale, będąc bezkonkurencyjną w stylu dowolnym, klasycznymi motylkowym. Zawodniczka, po udanej serii zwycięstw, mogła dowiesić do swojej bogatej kolekcji 6 złotych i jeden srebrny krążek, a jej wynik na 200m stylem zmiennym z Warszawy jest obecnie trzeci w Polsce.

Na wyjątkowe wyróżnienia zasługują również: Jakub Bieżuński, który zdobył swoje pierwsze dwa srebrne medale w sprintach stylu klasycznego i grzbietowego na Międzynarodowym Mityngu. Młodziutki adept pływania dopiero rozpoczyna karierę, gdyż w grudniu skończy 8 lat.

Martyna Werpachowska, bijąc swoją życiówkę o ponad 4 sekundy, zdobyła brązowy medal na 100m stylem dowolnym w Bielsku Podlaskim. Jest to niebywały sukces, ponieważ brak możliwości udziału w systematycznych treningach świadczy o wielkim potencjale zawodniczki. Dobre, czwarte miejsce w tej samej konkurencji zdobył Kamil Szporak, systematycznie trenując, od roku osiąga coraz lepsze rezultaty. W Warszawskim Olimpijczyku sprzed tygodnia, Kamil pobił swoją życiówkę o ponad 15 sekund i zajął 5 punktowane miejsce.

W zawodach w Warszawie na Olimpijczyku udział wzięli: Maja Obrębska – dobrze zapowiadająca się pływaczka, która trenując od maja zeszłego roku zajmuje już lokaty w pierwszej 10. Maja Wołosz i Weronika Jankowska – młodziutkie Squatinki, choc jeszcze mało doświadczone treningowo, zasługują na pochwałę za odwagę i przełamanie strachu w startach. Klara Radecka, Patrycja Marcińczyk, Ola Grochocka, Filip Radecki, Maciej Romanowski - 9-letni reprezentanci Squatiny, którzy dopiero wchodzą w trening pływacki, uczą się pokonywać lęk przedstartowy, a bijąc swoje nowe, znaczne rekordy życiowe, lokują się już w pierwszej połowie tak dużej stawki na Olimpijczyku z całej Polski.

- Postępy i zapał dzieci bardzo cieszą, a wola ciężkiej pracy na treningu i pobudki o wczesnych porankach budują mocny charakter i umiejętności jakich można tylko pozazdrościć. Wielkie gratulacje dla dzieci i podziękowania dla rodziców składają trenerzy Squatiny - Maja i Leszek Bieżuńscy.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB