Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Pierwszaki z SP nr 1 już po ślubowaniu i pasowaniu

2015-10-28 20:59:01 (ost. akt: 2015-10-28 21:29:04)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Najmłodsi uczniowie szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce oficjalnie wstąpiły w szeregi szkolnej społeczności. Podczas uroczystego apelu złożyły ślubowanie na sztandar szkoły i zostały pasowane przez dyrekcję szkoły na pełnoprawnych uczniów.

Dzieci ze wszystkich klas pierwszych zostały gorąco i serdecznie powitane przez starszych kolegów, wychowawców, nauczycieli i dyrekcję. To czas dla nich, aby mogły zdobywać wiedzę, ale też spędzać czas na interesujących zabawach, pozyskiwać przyjaciół i uczyć się życia - witała najmłodszych Alina Jabłonowska, dyrektor SP nr 1.

Przed uroczystym ślubowaniem, dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach wiedzowych, które przeszli znakomicie, odpowiadając na wszystkie zagadki celująco. Następnie delegacja pierwszoklasistów, wraz z resztą uczniów, ślubowali:
"Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będę uczyć się w szkole jak dbać o Ojczyznę, jak dla Niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."

Po ślubowaniu nadszedł ważny dla każdego pierwszaka moment. Dyrektor Alina Jabłonowska oraz wicedyrektor Zbigniew Milewski, przechodząc do każdego ucznia, przykładając wielki ołówek do ramienia, wypowiadali słowa: "Pasuję cię na ucznia". W oczach każdego pierwszaka można było dostrzec zadowolenie, dumę i ekscytację. Równie dumni ze swoich pociech byli rodzice i dziadkowie obecni podczas tej, jakże ważnej dla dziecka, chwili. Życzymy wszyskim pierwszakom wspaniałych chwil spędzonych w szkolnych murach. Oby był to dla nich najszczęśliwszy czas w życiu.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB