środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Mieszkańcy zdecydowali na co przeznaczyć budżet obywatelski

2015-11-08 01:18:31 (ost. akt: 2015-11-08 01:30:32)

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Znane już są wyniki głosowania na zadania do realizacji w ramach pierwszego w Ostrołęce budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 13 projektów, 5 z nich nie spełniało wymogów formalnych, 8 poddano procedurze głosowania. Łącznie oddano 2343 głosy, w tym 247 głosów nieważnych.

Wstępnie na realizację zadań Miasto Ostrołęka planowało przeznaczyć 100.000 zł. Decyzją prezydenta Janusza Kotowskiego do budżetu Miasta na 2016 rok zostaną wpisane trzy zadania z największą liczbą głosów na łączną sumę 115.000 zł.

W ramach Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku powstanie plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 10, chodnik w ciągu ulicy Sierakowskiego oraz zagospodarowany zostanie ogród terapeutyczny (ławki, huśtawki ogrodowe, zestaw do ćwiczeń) na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rolnej.

- Cieszymy się, że pierwsza edycja budżetu wywołała żywe zainteresowanie mieszkańców. Traktujemy ją jako program pilotażowy, w którym chcieliśmy przetestować procedury postępowania, komunikowania i organizację całego procesu. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie mieszkańców usprawniające proces w roku przyszłym – mówi, podsumowując pilotażowy projekt, Maria Rochowicz, dyrektor Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu.
(źródło: Urząd Miasta Ostrołęki)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB